خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  محاکمه پدر متهم به تجاوز منجر به مرگ نوزاد ۱۷ ماهه

محاکمه پدر متهم به تجاوز منجر به مرگ نوزاد ۱۷ ماهه

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به پرونده پدری که متهم است نوزاد ۱۷ ماهه خود را مورد تجاوز قرار داده در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد. این نوزاد در شهرری توسط پدرش مورد آزار جنسی قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان جان باخت. پزشکی قانونی علت مرگ این نوزاد را خونریزی داخلی ناشی از آزار جنسی اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، جلسه رسیدگی به پرونده پدری که متهم است نوزاد ۱۷ ماهه خود را مورد تجاوز قرار داده در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.

بر اساس این گزارش، جلسه محاکمه در حالی آغاز شد که مادر نوزاد ۱۷ ماهه، به عنوان شاکی در دادگاه حضور نداشت و وکلای او حاضر بودند. یکی از وکلای شاکی در این جلسه گفت: “در حال تلاش برای اخذ رضایت شاکی هستیم و شاید به زودی بتوانیم رضایت محضری او را به دادگاه ارائه دهیم”.

سپس متهم ۴۴ ساله که اهل کشور افغانستان است در جایگاه دفاع قرار گرفت و گفت:”اتهامم را قبول ندارم. آن روز من وقتی از خواب بیدار شدم دیدم که حال سحر بد است. گمان می کنم یکی از همسایه هایمان او را مورد تجاوز قرار داد و به خاطر همین از او شکایت دارم”.

قاضی رو به متهم گفت:”اما در اظهارات قبلی خود به تجاوز منجر به قتل اعتراف کردی و اظهارات خود را با دست خط خودت نوشتی. چطور حالا ادعای جدید مطرح می کنی؟”.

متهم اظهار داشت:”من آن حرف ها را نزدم”.

نهایتا قضات دادگاه بعد از شنیدن دفاعیات متهم، جهت دعوت از دختر ۱۱ ساله او و شنیدن اظهارات این دختر نوجوان جلسه رسیدگی را تجدید کردند.

در نخستین روز‌های فروردین امسال زن جوانی دختر ۱۷ ماهه‌اش را به بیمارستان رساند و گفت که امروز برای خرید از خانه بیرون رفتم و بچه را پیش پدرش گذاشتم، اما وقتی به خانه برگشتم متوجه شدم حال دخترم خوب نیست. بچه ام چند ساعت بعد تب کرد که او را به بیمارستان آوردم. وقتی پزشکان این کودک را معاینه کردند متوجه شدند وی مورد آزار و اذیت قرار گرفته و دچار خون‌ریزی شدید داخلی شده است؛ بنابراین موضوع را به پلیس شهرری خبر دادند.

او درباره اینکه چه کسی فرزندش را مورد آزار و اذیت قرار داده است، گفت: من نمی‌دانم چه کسی این کار را کرده است، من بچه را پیش فرد غریبه‌ای نگذاشتم، دخترم پیش پدرش بود.

سپس متهم با توجه به حرف‌های همسرش بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفت. او در ابتدا منکر همه چیز شد اما بعد به اعمالش اعتراف کرد.

این در حالی است که پزشکی قانونی در گزارش خود به دادسرا اعلام کرد ساناز به دلیل خون‌ریزی داخلی و شدت جراحاتی که ناشی از کودک‌آزاری بسیار خشن بوده، جانش را از دست داده است و پرونده پزشکی او نشان می‌دهد تلاش زیادی برای نجات این کودک انجام شده اما نتیجه‌بخش نبوده است.

لازم به ذکر است در ادبیات عرفی رسانه های دارای مجوز از کلمه آزار و اذیت برای اشاره به تجاوز و اشکال مختلف آسیب های جنسی استفاده می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید