خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰, 4th of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ ساعت ۲۲:۳۶:۳۵

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۳ زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

رهایی ۳ زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در کرمانشاه که پیشتر با اجرای مراسم قسامه به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت. همچنین دو زندانی دیگر در تهران و اردبیل که آنها نیز به اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با جلب رضایت اولیای دم از چوبه دار نجات یافتند. از سوی دیگر رئیس شورا‌های حل اختلاف استان فارس از رهایی ۵۰ محکوم به اعدام از چوبه دار از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه شرق، یک زندانی در کرمانشاه با کسب رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

براساس این گزارش، ۲۳ مرداد سال ۹۱ شاهدان دو طرف یک نزاع منجر به قتل به دادگاه احضار شدند. پس از دادرسی این پرونده، شاهدان و خانواده‌های متهم به قتل و مقتول مقابل دادسرای انقلاب شهرستان کرمانشاه ابتدا با هم به‌صورت لفظی درگیر شدند. پس از آن نزاع شدت گرفت و حدود ۱۹ نفر با هم درگیر شدند که در این درگیری یک جوان دیگر نیز به قتل رسید. در مراحل ابتدایی پنج نفر از حاضران در نزاع دستگیر شدند و با اعتراف‌های آنها هفت نفر دیگر نیز بازداشت و بازجویی شدند. سرانجام با شهادت طرف‌های درگیری جوانی به نام «خالد» به اتهام قتل محاکمه شد. خالد در این پرونده قتل اول به‌عنوان شاهد به دادگاه رفته بود اما با اجرای مراسم قسامه به اعدام محکوم شد.

پس از آن با تلاش گروه‌های صلح و سازش و همچنین شورای حل اختلاف شعبه ۴۵ شهرستان کرمانشاه، خانواده مقتول با امضای یک سازش‌نامه حاضر شدند با دریافت مبلغ یک میلیارد تومان از اجرای حکم اعدام صرف‌نظر کنند و به این منظور تا پایان بهمن‌ماه به خانواده متهم فرصت بدون تمدید دادند.

با تلاش خبرنگاران روزنامه شرق و با همراهی «محسن چاوشی»، خواننده ایرانی، کسری مبلغ دیه درخواستی اولیای‌دم تأمین و به حساب مسدود‌شده که برای دریافت کمک‌های مردمی در نظر گرفته شده بود، واریز شد.

در نهایت این زندانی روز پنجشنبه ۲۰ آبان ماه از زندان آزاد شد.

رهایی از اعدام یک زندانی در تهران

به گزارش میزان، یک زندانی در تهران با اخذ رضایت از اولیاء دم از چوبه دار رهایی یافت.

عباسی سرپرست مجتمع شهید مدافع سلامت مهدی حبیب پور شورای حل اختلاف شهرستان اسلامشهر گفت: این زندانی به جرم قتل عمد از تاریخ ۲۰ اسفند ۹۲ در حبس به سر میبرد که نهایت صاحبان دم رضایت دادند در قبال دریافت مبلغ چهارصد میلیون تومان رضایت بی قید و شرط خود را اعلام نمایند و بدین ترتیب زندانی بعد از ۸ سال از صدور حکم قطعی اعدام از مرگ حتمی رهایی یافت.

رهایی از اعدام یک زندانی در اردبیل

به گزارش میزان، رئیس شورا‌های حل اختلاف اردبیل از رهایی یک محکوم به اعدام به همت شورای حل اختلاف استان و با گذشت اولیای دم خبر داد.

حسین علوی، افزود: در جریان یک نزاع خانوادگی مقتول توسط برادرش به قتل می‌رسد، در نهایت با تلاش شورای حل اختلاف استان، اولیای دم از اعدام پسرشان صرف نظر می‌کنند.

رهایی ۱۱۰ زندانی از اعدام در کشور

به گزارش میزان، رئیس شورا‌های حل اختلاف استان فارس از رهایی ۱۱۰ محکوم به اعدام از چوبه دار از ابتدای سال گذشته تا پایان مهر ماه سال جاری با تلاش اعضای شورا‌های حل اختلاف این استان خبر داد.

توانی، از رهایی ۵۰ محکوم به اعدام از چوبه‌دار با همت شورای حل اختلاف استان فارس از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: در سال گذشته با تلاش اعضای شورای حل اختلاف استان فارس، ۶۰ محکوم به اعدام آزاد و به جامعه و آغوش گرم خانواده‌های خود بازگشتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید