خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  نادر صادقیان به جزای نقدی محکوم شد

نادر صادقیان به جزای نقدی محکوم شد

خبرگزاری هرانا – نادر صادقیان، فعال ترک (آذربایجانی)، توسط شعبه ۱۱۱ دادگاه کیفری دو تبریز به پرداخت جزای نقدی محکوم شد. آقای صادقیان پیشتر در بخش دیگری از پرونده خود توسط دادگاه انقلاب تبریز به ۴ ماه حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نادر صادقیان، فعال ترک (آذربایجانی) توسط دادگاه کیفری دو تبریز به پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۱۱۱ دادگاه کیفری دو تبریز به ریاست قاضی رضا فروغی صادر و به وی ابلاغ شده است، آقای صادقیان از بابت اتهام “تحریک و دعوت مردم به اعمال خشونت آمیز از طریق سامانه های مخابراتی در فضای مجازی” به پرداخت ۶ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده است.

جلسه رسیدگی به اتهامات وی در تاریخ ۱۰ آبان ماه در این شعبه برگزار شده بود.

آقای صادقیان پیشتر در بخش دیگری از پرونده خود از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” توسط دادگاه انقلاب تبریز به ۴ ماه حبس محکوم شد. مدت ۱۰۰ روز از محکومیت وی به مدت ۴ سال به حالت تعلیق در آمد.

آخرین جلسه بازپرسی نادر صادقیان در تاریخ ۲۰ شهریورماه در دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برگزار شده بود.

نادر صادقیان در تاریخ ۳ مردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در تبریز منتقل شد. این شهروند شب چهارشنبه ۲۰ مردادماه طی تماس تلفنی با خانواده‌ خود از انتقالش به زندان تبریز خبر داده‌ بود. وی نهایتا در تاریخ ۲۳ مهرماه با تودیع قرار وثیقه از زندان تبریز آزاد شد.

روز شنبه ۲ مردادماه شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی و سوء مدیریت مسئولان، دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند. در جریان این تجمع اعتراضی شماری از شهروندان بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید