خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰, 4th of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ ساعت ۲۱:۴۳:۵۱

    خانه  > اعدام  >  رهایی یک زندانی از اعدام در ورامین

رهایی یک زندانی از اعدام در ورامین

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در ورامین که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با جلب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. همچنین رئیس کل دادگستری استان مرکزی از رهایی ۱۷ زندانی از اعدام در این استان طی یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری مهر، مسئول کانون خادم یاران رضوی شهرستان ورامین از رهایی یک زندانی محکوم به اعدام در این شهرستان خبر داد.

یدالله حسینی با تقدیر از خانواده مقتول، اظهار داشت: این خانواده محترم با این عمل خود نشان دادند چه روح بزرگی دارند و قطعا روح مقتول نیز از این عمل شاد خواهد شد و امید است این فرهنگ را در موارد مشابه شاهد باشیم.

لازم به ذکر است، خانواده مقتول از بابت بخشش هیچ گونه وجهی را دریافت نکردند.

رهایی ۱۷ زندانی از اعدام در استان مرکزی طی یک سال گذشته

به گزارش خبرگزاری میزان، رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: با تلاش صلح یاران و منادیان صلح و سازش دادگستری کل استان مرکزی، ۱۷ نفر از چوبه‌دار رهایی یافتند و به کانون گرم خانواده بازگشتند.

عبدالمهدی موسوی، اظهار کرد: با تلاش صلح یاران و منادیان صلح و سازش دادگستری کل استان مرکزی و همچنین با اقدامات و تعاملات صورت گرفته طی یک سال گذشته تعداد ۱۷ نفر که به دلیل قتل عمد به اعدام محکوم شده بودند مورد عفو و بخشش خانواده مقتولین قرار گرفتند.

وی افزود: محکومین پس از طی مراحل قانونی بقیه محکومیت خود را سپری خواهند کرد که از این تعداد ۵ فقره صلح و سازش قتل عمد مربوط به سال ۱۴۰۰ می‌باشد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید