خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  مصدومیت دو محیط بان بر اثر تیراندازی شکارچیان غیرمجاز در بوشهر

مصدومیت دو محیط بان بر اثر تیراندازی شکارچیان غیرمجاز در بوشهر

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۲۰ آبان ماه، دو محیط بان بر اثر تیراندازی شکارچیان غیرمجاز در منطقه حفاظت شده مند در استان بوشهر مصدوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، امروز پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر از مصدومیت دو محیط بان بر اثر تیراندازی شکارچیان غیرمجاز در منطقه حفاظت شده مند در این استان خبر داد.

احسان موسوی در این خصوص اعلام کرد: “در گشت و کنترل همیشگی محیط بانان در منطقه مُند و پایش وضعیت زیستی آهوهای منطقه، در ساعت‌های اولیه بامداد روز پنج‌شنبه بیستم آبان ماه، محیط بان محمد محمدی فر و محیط بان شفیع نیا متوجه نور چراغ یک دستگاه موتورسیکلت شده و به سمت آن حرکت می‌کنند. آنان متوجه شدند فرد مورد نظر، از متخلفان شکار و صید غیرمجاز است که همواره به انجام فعالیت‌های غیرقانونی در منطقه می‌پردازد، با اعلام اخطار به وی و پس از سرباز زدن متخلف برای خروج از منطقه با تدبیر محیط بانان شرایطی فراهم می‌شود تا متخلف از منطقه خارج شود و تعقیب و گریزی تا میدان خالوحسین در شهر بردخون از توابع شهرستان دیر شکل می گیرد. سپس فرد متخلف در حضور مردم با شلیک تفنگ ساچمه زن از فاصله یک متری به سمت هر ۲ محیط بان شلیک و اقدام به گریز از صحنه درگیری کرد”.

وی با بیان اینکه زخم یکی از محیط بانان سطحی بوده است افزود: “پس از مجروح شدن هر ۲ محیط بان توسط ساچمه‌های شلیک شده با پلیس ۱۱۰ تماس برقرار می‌شود و پس از صورت‌ جلسه، محیط بانان به مرکز بهداشت بردخون و پس از آن برای پیگیری روند درمان به بیمارستان کنگان منتقل شدند. در حال حاضر حال عمومی هر ۲ محیط بان خوب و پایدار است”.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر ادامه داد: “در همان نخستین ساعت این اتفاق تلخ، کارهای اداری و قضایی و هماهنگی لازم از سوی دادستان شهرستان دیر و قاضی کشیک انجام و دستور لازم برای دستگیری فرد متخلف به عوامل انتظامی و امنیتی داده شد”.

موسوی عنوان کرد: “این شکارچی متخلف از شکارچیان با سابقه است که تاکنون اقدام به شکار چندین فقره آهو کرده و به تازگی نیز به دلیل تخلف در زمینه شکار آهو ضرر و زیان آن را پرداخت کرده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید