خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات حامد براتی/ سند

تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات حامد براتی/ سند

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حامد براتی، شهروند اهل شهرستان ملایر روز شنبه ۲۰ آذرماه در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو ملایر برگزار خواهد شد. آقای براتی پیشتر توسط دادگاه انقلاب ملایر به یکسال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم به مدت سه سال به حالت تعلیق درآمده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زمان و شعبه جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حامد براتی، شهروند اهل شهرستان ملایر تعیین شد.

بر اساس ابلاغیه که در تاریخ ۸ آبان ماه توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو ملایر صادر و به وی ابلاغ شده است، از آقای براتی خواسته شده تا در تاریخ ۲۰ آذرماه جهت رسیدگی به اتهامات “توهین به مقدسات اسلام” و “توهین به امام رضا” در این شعبه حاضر شود.

وی پیشتر در تاریخ ۳ مهرماه، از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب دادگستری شهرستان ملایر به ریاست قاضی سعید احمدی فر، از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۶ ماه حبس و از بابت اتهام توهین به رهبری و بنیانگذار جمهوری اسلامی به یکسال حبس تعزیری محکوم شده بود. این حکم به مدت ۳ سال به حالت تعلیق درآمد.

حامد براتی در تاریخ ۸ تیرماه در پی احضار به دادگستری مریوان جهت بازجویی بازداشت و به زندان ملایر منتقل شد. وی نهایتا پس از گذشت ۴ روز در پی اتمام مراحل بازجویی، با تودیع قرا وثیقه ۲۸۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از این زندان آزاد شد.

در طول مراحل بازپرسی اتهامات مطروحه علیه این شهروند توسط شعبه ۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ملایر “تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب از طریق استفاده از سامانه‌های رایانه‌ای، سب النبی، دو فقره تبلیغ علیه نظام، دو فقره توهین به رهبری و توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و توهین به مقدسات اسلام (خداوند متعال) و توهین به امام رضا” عنوان شد. مصادیق اتهامات مطروحه علیه این شهروند فعالیت در فضای مجازی از طریق پیج اینستاگرام عنوان شده است.

حامد براتی، فرزند علی، ۲۲ ساله و اهل روستای خردمند از توابع بخش جوکار شهرستان ملایر در استان همدان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید