خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم پنج تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتصاب رانندگان در بندرعباس

دستکم پنج تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتصاب رانندگان در بندرعباس

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز چهارشنبه ۱۲ آبان‌ماه، شماری از کارگران شرکت ماشین‌سازی اراک در محل کار خود، عده ای از سهام‌داران زیان‌دیده بورس و صرافی کریپتولند بصورت جداگانه در مقابل ساختمان دادسرای تهران، شماری از ناشنوایان شهرستان مریوان در مقابل ساختمان بهزیستی این شهرستان و همچنین تعدادی از کارگران خدماتی شهرداری کوت عبدالله در مقابل دفتر شورای شهر، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همزمان گروهی از رانندگان سرویس‌ بیمارستان “شهید محمدی” بندرعباس، دست به اعتصاب زده و از ادامه فعالیتشان خودداری کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰، گروهی از رانندگان سرویس‌ بیمارستان “شهید محمدی” بندرعباس، دست به اعتصاب زده و از ادامه فعالیتشان خودداری کردند.

شهروندان معترض می‌گویند که وضعیت معیشتی نامناسب و درآمد کم رانندگان، آنها را مجبور به اعتراض به این موضوع و خودداری از ادامه ترددشان کرده است.

تجمع کارگران ماشین‌سازی اراک

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰، شماری از کارگران شرکت ماشین‌سازی اراک، در اعتراض به عدم رسیدگی به خواسته‌هایشان، در محل کار خود دست به اعتصاب و تجمع اعتراضی زدند.

این کارگران با سر دادن شعارهایی از قبیل”شرکت ماشین‌سازی، احیا باید گردد”، از مدیریت شرکت خواستند که مطالبات آنها را پیگیری کند.

تجمع سهام‌داران زیان‌دیده صرافی کریپتولند

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱۲ آبان‌ماه ۱۴۰۰، عده ای از سهام‌داران زیان‌دیده صرافی کریپتولند، در مقابل ساختمان دادسرای تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع کنندگان خواهان بازگرداندن سرمایه‌های خود، تسریع در پرداخت مطالبات و رسیدگی به شکایاتشان شدند.

تجمع کارگران شهرداری کوت عبدالله

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۲ آبان‌ماه ۱۴۰۰، تعدادی از کارگران خدماتی شهرداری کوت عبدالله، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات مزدی و بیمه‌ای شان، در مقابل دفتر شورای شهر، دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، این کارگران دستمزدشان را  از تیرماه دریافت نکرده و بیمه تیرماه این کارگران بصورت کامل واریز نشده است؛ علاوه بر این ماه‌هاست که حقوق این کارگران به صورت علی‌الحساب به حساب‌شان واریز می‌شود.

یکی از این کارگران حاضر در این تجمع می‌گوید: از برج یازدهم سال قبل، به ندرت حقوقمان را کامل گرفته‌ایم. شکایت ما در قوه قضاییه نیز به ثبت رسیده است و امروز به ما وعده دادند تا چند روز آینده مشکل واریز حقوق و بیمه‌ها حل می‌شود.

این کارگران می‌گویند: ما هر روز سخت کار می‌کنیم اما مشخص نیست چرا برای پرداخت دستمزد چهارصد کارگر، تا این اندازه تعلل می‌کنند.

تجمع ناشنوایان شهرستان مریوان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱۲ آبان‌ماه ۱۴۰۰، شماری از ناشنوایان شهرستان مریوان، در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی و بیکاری خود، در مقابل ساختمان اداره بهزیستی این شهرستان، دست به تجمع زدند.

شهروندان حاضر در این تجمع با در دست داشتن بنرهای اعتراضی، خواهان اجرای “قانون جامع حمایت از معلولین” شدند.

تجمع سهامداران بورس در تهران

به گزارش دیده‌بان ایران، امروز چهارشنبه ۱۲ آبان‌ماه ۱۴۰۰، گروهی از سهامداران زیان دیده بورس، در مقابل ساختمان دادسرای تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

این شهروندان با در دست داشتن پلاکاردها و سردادن شعارهایی اعتراضی، خواستار رسیدگی به پرونده بازار سرمایه و ورود دادستانی به این موضوع شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید