خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰, 4th of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ ساعت ۲۲:۴۸:۵۹

    خانه  > زنان  >  با انگیزه ناموسی؛ قتل یک دختر جوان در خوزستان

با انگیزه ناموسی؛ قتل یک دختر جوان در خوزستان

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته یک دختر جوان در خوزستان توسط اعضای خانواده‌اش با انگیزه ناموسی به قتل رسید. پس از گذشت ۳ روز از وقوع حادثه، متهمان خود را تسلیم پلیس کردند و رسیدگی به پرونده به دلیل عدم شکایت اولیای دم به لحاظ جنبه عمومی جرم در پروسه قضایی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، طی روزهای گذشته یک دختر جوان در خوزستان توسط اعضای خانواده‌اش به قتل رسید.

بر اساس این گزارش، چند روز قبل جسد دختری جوان در خوزستان که با سلاح گرم به قتل رسیده بود در یک خودرو پراید کشف شد، اما اولیای دم شکایتی در این رابطه ثبت نکردند.

بنابر این گزارش، بررسی های پلیس نشان داد دختر جوان به دست اعضای خانواده خود با انگیزه ناموسی به قتل رسیده و سپس عاملان قتل متواری شده‌اند.

پس از گذشت ۳ روز از وقوع حادثه، متهمان خود را تسلیم پلیس کردند و رسیدگی به پرونده به لحاظ جنبه عمومی جرم در پروسه قضایی قرار گرفت.

جنایت‌های ناموسی یا قتل ناموسی به ارتکاب خشونت و اغلب قتل زنان یک خانواده به دست مردان خویشاوند خود گفته می‌شود.

این زنان به علت «ننگین کردن شرافت خانواده خود» مجازات می‌شوند. این ننگ موارد گوناگونی را شامل می‌شود از جمله خودداری از ازدواج اجباری، قربانی یک تجاوز جنسی بودن، طلاق گرفتن (حتی از یک شوهر ناشایست)، رابطه با جنس مخالف، یا ارتکاب زنا. برای اینکه فردی قربانی جنایت‌های ناموسی شود، فقط اینکه گمان برده شود او آبروی خانواده را بر باد داده است کافی‌ست.

در قوانین ایران مواردی در نظر گرفته شده تا افرادی که مرتکب “قتل‌های ناموسی” می‌شوند را از مجازات‌های سنگین معاف کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید