خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰, 4th of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ ساعت ۱۴:۱۹:۱۷

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه نادر صادقیان در دادگاه کیفری تبریز برگزار شد

جلسه دادگاه نادر صادقیان در دادگاه کیفری تبریز برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه نادر صادقیان، فعال ترک (آذربایجانی)، روز دوشنبه ۱۰ آبان ماه در شعبه ۱۱۱ دادگاه کیفری دو تبریز برگزار شد. آقای صادقیان پیشتر توسط دادگاه انقلاب تبریز به ۴ ماه حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه دادگاه نادر صادقیان، فعال ترک (آذربایجانی)، در دادگاه کیفری دو تبریز برگزار شد.

این جلسه در شعبه ۱۱۱ دادگاه کیفری دو تبریز از بابت رسیدگی به اتهام “تحریک و دعوت مردم به اعمال خشونت آمیز از طریق سامانه های مخابراتی در فضای مجازی” برگزار شده است.

آقای صادقیان پیشتر در بخش دیگری از پرونده خود از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” توسط دادگاه انقلاب تبریز به ۴ ماه حبس محکوم شد. مدت ۱۰۰ روز از محکومیت وی به مدت ۴ سال به حالت تعلیق در آمد.

وی پیشتر در تاریخ ۳ مهرماه طی ابلاغیه ای به دادگاه انقلاب تبریز احضار و نهایتا جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی در تاریخ ۲۸ مهرماه، در این شعبه برگزار شده بود.

آخرین جلسه بازپرسی نادر صادقیان در تاریخ ۲۰ شهریورماه در دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برگزار شده بود.

نادر صادقیان در تاریخ ۳ مردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در تبریز منتقل شد. این شهروند شب چهارشنبه ۲۰ مردادماه طی تماس تلفنی با خانواده‌ خود از انتقالش به زندان تبریز خبر داده‌ بود. وی نهایتا در تاریخ ۲۳ مهرماه با تودیع قرار وثیقه از زندان تبریز آزاد شد.

روز شنبه ۲ مردادماه شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی و سوء مدیریت مسئولان، دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند. در جریان این تجمع اعتراضی شماری از شهروندان بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید