خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  جعفر ابراهیمی به دادگاه انقلاب کرج احضار شد

جعفر ابراهیمی به دادگاه انقلاب کرج احضار شد

خبرگزاری هرانا – جعفر ابراهیمی، معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران، طی دو ابلاغیه مجزا، به دادگاه انقلاب کرج احضار شد. بر این اساس از آقای ابراهیمی خواسته شده تا امروز یکشنبه ۹ آبان و روز چهارشنبه ۲۶ آبان جهت دفاع از اتهامات انتسابی، در شعبه مربوطه حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، جعفر ابراهیمی، معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران، طی ابلاغیه ای به دادگاه انقلاب کرج احضار شد.

بر اساس این ابلاغیه که طی روزهای گذشته صادر و ابلاغ شده است، از آقای ابراهیمی خواسته شده تا امروز یکشنبه ۹ آبان، از بابت دفاع از اتهام انتسابی نشر اکاذیب در شعبه مربوطه حاضر شود. علاوه بر این، این شهروند بنابر ابلاغیه ای دیگر، در روز چهارشنبه ۲۶ آبان از بابت دفاع از اتهامات تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت کشور در این دادگاه محاکمه خواهد شد.

آقای ابراهیمی اواسط شهریور ماه امسال در دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲ کرج حاضر و تفهیم اتهام شد.

وی پیشتر در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جعفر ابراهیمی در دادسرای فرهنگ و رسانه  از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به دلیل انتشار بیانیه‌ها و مواضع کانون صنفی معلمان و شورای هماهنگی به این فعال صنفی تفهیم شده و نهایتا با تودیع قرار کفالت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

جعفر ابراهیمی مورخ ۵ دی ماه ۹۸، مصادف با چهلم کشته‌شدگان اعتراضات آبان در بهشت سکینه کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و طی تماسی تلفنی با خانواده‌اش از انتقال خود به زندان رجایی شهر کرج خبر داده بود. به گفته یک منبع نزدیک به خانواده این فعال صنفی معلمان “آقای ابراهیمی زمانی که تنها در حال راه رفتن مقابل در خروجی بهشت سکینه بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد”.

این معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران در تاریخ ۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

در بهمن ماه ۹۸، با صدور حکم غیبت غیر موجه در دوران بازداشت، حکم تدریس جعفر ابراهیمی توسط مدیریت آموزش و پرورش شهرستان شهریار لغو شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید