خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه سه تن از بازداشت شدگان اعتراضات مرداد تبریز برگزار شد

جلسه دادگاه سه تن از بازداشت شدگان اعتراضات مرداد تبریز برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات شهروز برزگر، محمد مردی و یوسف سلحشور، بازداشت شدگان اعتراضات مرداد تبریز، در دادگاه کیفری این شهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات شهروز برزگر، محمد مردی و یوسف سلحشور، بازداشت شدگان اعتراضات مرداد تبریز، به ترتیب در ۳، ۴ و ۵ آبان ماه، در شعبه های ۱۱۲ و ۱۱۱ دادگاه کیفری دو تبریز برگزار شد.

محمد مردی به دلیل بستری بودن در بیمارستان نتوانسته است در جلسه دادگاه حاضر شود.

شهروز برزگر پیشتر در تاریخ ۲ مردادماه، در جریان تجمعات تبریز بازداشت و مدتی بعد به زندان تبریز منتقل شد. پرونده آقای برزگر در شعبه ۱۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز مورد بررسی قرار گرفته و نهایتا پس از صدور قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی، در تاریخ ۹ مردادماه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد.

محمد مردی و یوسف سلحشور نیز به ترتیب در تاریخ ۴ و ۳ مردادماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به یکی از بازداشتگاه های امنیتی در تبریز منتقل شده بودند. این شهروندان در تاریخ ۲۰ مردادماه طی یک تماس تلفنی از انتقال خود به زندان تبریز خبر دادند. آن ها نهایتا در تاریخ ۲۳ مردادماه، با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از این زندان آزاد شدند.

پیشتر در تاریخ ۱۱ مهرماه، جلسه دادگاه رسیدگی به یکی از اتهامات یوسف سلحشور، در دادگاه انقلاب تبریز برگزار شده بود.

روز شنبه ۲ مردادماه، شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی  و سوء مدیریت مسئولان دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند که در جریان این تجمع شماری از شهروندان بازداشت شدند.

لازم به ذکر است؛ شهروز برزگر و محمد مردی پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت و یا محکومیت داشته‌ اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید