خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰, 27th of November 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ ساعت ۲۱:۰۷:۴۶

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  محکومیت دو شهروند به حضور در مسجد و حفظ حدیث در تبریز

محکومیت دو شهروند به حضور در مسجد و حفظ حدیث در تبریز

خبرگزاری هرانا – قرار نظارت قضایی فرزاد ولی اسکویی و امیرمحمد تدین، فعالین ترک (آذربایجانی) توسط دادستان تبریز تعلیق شده و محکوم شده‌اند که به مدت یک هفته ضمن حضور در مسجد محله خود نسبت به حفظ “۷ حدیث ائمه” اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، قرار نظارت قضایی فرزاد ولی اسکویی و امیرمحمد تدین، فعالین ترک (آذربایجانی) توسط دادستان تعلیق شد.

این شهروندان همچنین محکوم شده‌اند که به مدت یک هفته ضمن حضور در مسجد محله خود نسبت به حفظ ۷ حدیث ائمه در خصوص اهمیت نظم و آسایش در جامعه اسلامی و عقوبت برهم زنندگان نظم عمومی اقدام و در یکی از شعب اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب تبریز حاضر و اقدام به ارائه آن نمایند.

فرزاد ولی اسکویی و امیرمحمد در تاریخ‌ ۲ مرداد‌ماه‌ امسال در جریان تجمع اعتراضی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از طی مراحل بازجویی به‌ زندان تبریز منتقل شدند. این شهروندان نهایتا با تودیع قرار ۶۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا‌ پایان‌ مراحل‌ دادرسی‌ از زندان‌ آزاد شده و مدتی بعد از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق ایجاد هیایو و شرکت در تجمعات غیر قانونی‌” در بازپرسی شعبه‌ ۱۵ دادسرای‌ عمومی‌ و انقلاب‌ تبریز مورد تفهیم اتهام قرار گرفته و قرار جلب به دادرسی برای آنان صادر شده بود.

روز شنبه ۲ مردادماه شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی و سوء مدیریت مسئولان، دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند. در جریان این تجمع اعتراضی شماری از شهروندان بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید