خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰, 27th of November 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ ساعت ۱۴:۰۱:۳۰

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت شهاب سلطانیان در زندان تهران بزرگ

گزارشی از آخرین وضعیت شهاب سلطانیان در زندان تهران بزرگ

خبرگزاری هرانا – شهاب سلطانیان زندانی سیاسی، از فروردین ماه سال جاری دوران محکومیت خود را در زندان تهران بزرگ سپری می کند. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۳ سال زندان قابل اجرا محکوم شده و این حکم عینا به تایید دادگاه تجدیدنظر استان تهران رسید.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شهاب سلطانیان زندانی سیاسی، دوران محکومیت خود را در زندان تهران بزرگ سپری می کند.

آقای سلطانیان در تاریخ ۱۸ خرداد ۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از گذشت ۴۷ روز با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شد.

شهاب سلطانیان توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، از بابت اتهاماتی از جمله “توهین به مقدسات”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق تولید و انتشار پیام های ضد دین و ضد نظام”،  “حمایت از خاندان پهلوی” و “توهین به رهبری” محاکمه و نهایتا و به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی به ۳ سال حبس تعزیری قابل اجرا محکوم شد. این حکم عینا به تایید دادگاه تجدیدنظر استان تهران رسید.

شهاب سلطانیان از تاریخ ۲۲ فروردین ما سال جاری دوران محکومیت خود را در زندان تهران بزرگ سپری می کند.

اواسط ماه جاری در پی بروز درگیری و ضرب و شتم شماری از زندانیان سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ، شهاب سلطانیان همزمان با ۱۳ تن دیگر از این زندانیان به سالن ۱ تیپ دو این زندان منتقل شدند. انتقال این زندانیان به سالن ۱ که با عنوان بند دربسته نیز شناخته می‌شود، با حضور شماری از مقامات زندان به صورت اجباری و علیرغم شرایط غیراستاندارد و نامناسب این سالن صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید