خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰, 6th of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ساعت ۲۲:۳۵:۱۱

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری اندیمشک

معوقات مزدی کارگران شهرداری اندیمشک

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در شهرداری اندیمشک، از عدم پرداخت ۱۱ ماه مطالبات مزدی خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شهرداری اندیمشک از تاخیر در پرداخت معوقات مزدی خود انتقاد دارند.

یکی از کارگران شهرداری اندیمشک با بیان اینکه از مهرماه سال گذشته حقوق خود را طلبکارند، گفت: دریافت حقوق با نرخ دستمزد سال گذشته به هیج وجه با گرانی‌های افسارگسیخته سال جاری سنخیت ندارد.

یکی از کارگران با بیان اینکه با احتساب مهرماه، ۱۱ ماه حقوق‌مان به تاخیر افتاده است، ادامه داد: چرا ما باید برای دریافت معوقات مزدی خود دوندگی کنیم؟ شهرداری اندیمشک در حالی ادعا می‌کند بودجه ندارد و نهادهای بالادستی نیز همانند شورای شهر هیچ نظارتی بر اوضاع ندارند که هر ماه اقدام به ساخت و ساز انواع پروژه‌های غیرضروری و زیباسازی در شهر می‌کنند.

این کارگر واحد خدماتی در ادامه گفت: هنوز طبق مصوبه افزایش حقوق سال ۱۴۰۰ حقوق نگرفته‌ایم و اگر وضعیت به همین منوال پیش برود برای دریافت حقوق فروردین ماه سال جاری باید تا بهمن و اسفند صبر کنیم.

او در ادامه با بیان اینکه با توجه به شرایط فعلی بعید می‌دانیم شهردای بتواند به این زودی بدهی خود را کامل به کارگران بپردازد، افزود: مشکلاتی که در زمینه پرداخت دستمزد کارگران بوجود آمده ناشی از مدیریت شهرداری است. متاسفانه شهردار سابق و اعضای شورای قبلی شهر اندیمشک برای جبران کمبودهای مالی اهیچ اقدامی مثبت برای تامین منابع مالی پایدار در شهرداری انجام نداده‌اند.

کارگران مجموعه اخیر از کمبود امکانات و ایمنی کار نیز گلایه دارند. این کارگر گفت: در فصل گرما در اندیمشک که دمای هوا به بیش از ۵۰ درجه می‌رسد بدون هیچ امکاناتی کار می‌کنیم و برخی مواقع همکاران از شدت گرما تا پای مرگ پیش می‌روند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید