خبرگزاری هرانا

    خانه  > کودکان  >  مرگ کودک سه ساله با آثار سوختگی و شکنجه در تهران

مرگ کودک سه ساله با آثار سوختگی و شکنجه در تهران

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۱۸ مهرماه، یک کودک ۳ ساله که آثار سوختگی و ضرب و شتم بر روی بدنش وجود داشت در یکی از بیمارستان‌های تهران بر اثر شدت جراحات وارده جان باخت. در حالی که آثار سوختگی بر روی کمر کودک مورد اشاره وجود دارد، والدین این کودک پس از بازداشت مدعی شدند که نقشی در مرگ کودک‌شان نداشته‌اند و منکر هر گونه کودک‌آزاری شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، ظهر یکشنبه ۱۸ مهرماه ۱۴۰۰، به قاضی محمدتقی شعبانی، بازپرس جنایی تهران خبر رسید که پسربچه ۳ ساله‌ای به نام «هادی» در یکی از بیمارستان‌های تهران جانش را از دست داده و به نظر می‌رسد که او قربانی کودک‌آزاری شده است.

بر اساس این گزارش، با دستور بازپرس جنایی، گروهی از مأموران پلیس آگاهی تهران برای انجام تحقیقات راهی بیمارستان شدند. شواهد نشان می‌داد که پسربچه ۳ساله تبعه پاکستان است که به همراه خانواده‌اش در یکی از محله‌های جنوب تهران زندگی می‌کردند.

او توسط پدر و مادرش برای درمان به بیمارستان منتقل شده بود و براساس گفته پزشکان، شکم او متورم شده و حال وخیمی داشت. به‌رغم تلاش پزشکان، کودک جانش را از دست داد و چون مرگ او مشکوک بود و آثار کبودی و سوختگی روی بدن و دست و پاهای کودک وجود داشت، مسئولان بیمارستان ماجرا را به پلیس گزارش کردند.

در این شرایط بازپرس جنایی دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی را صادر کرد تا علت اصلی مرگ کودک مشخص شود. از سوی دیگر دستور بازداشت پدر و مادر وی که هر دو اهل پاکستان هستند نیز صادر شد.

زوج مذکور صبح دیروز برای انجام تحقیقات به دادسرای جنایی تهران منتقل شدند و پیش‌روی بازپرس جنایی تهران قرار گرفتند. آنها مدعی شدند که نقشی در مرگ کودک‌شان نداشته‌اند و منکر هر گونه کودک‌آزاری و شکنجه او شدند.

پدر کودک درباره علت مرگ پسر خردسال‌شان گفت: من و همسرم سال‌ها قبل برای کار و زندگی از پاکستان به ایران آمدیم و در یکی از محله‌های جنوب تهران ساکن شدیم. به‌جز هادی که ۳ سال داشت و فوت شد، ۲ پسر دیگر که ۵ ساله و ۱۸ ماهه هستند نیز داریم.

وی ادامه داد: چند روز قبل پسرم هادی با برادر بزرگ‌ترش در حال بازی روی راه‌پله‌ها بود که ناگهان پسر بزرگم او را هل داد و همین  باعث شد تا هادی تعادلش را از دست بدهد و به پایین پله‌ها بیفتد. دست و پایش در این حادثه کبود و زخمی شد و از آن پس هادی مدام می‌گفت در ناحیه شکم احساس درد شدیدی می‌کند که ما به او شربت مسکن دادیم. اما همچنان درد داشت تا اینکه روز حادثه ناگهان حالش بد شد و از هوش رفت. من و مادرش هم به سرعت او را به بیمارستان رساندیم اما پسرمان دوام نیاورد و فوت شد.

وی درباره آثار کبودی و سوختگی روی دست و بدن پسر ۳ ساله‌اش نیز مدعی شد: کبودی‌ها به‌خاطر این است که هادی آن روز از بالای ‌پله‌ها افتاد. علاوه‌بر این هر وقت با برادرش بازی می‌کرد آسیب می‌دید. سوختگی‌ها به‌دلیل این است که هادی و بچه‌های دیگرم به‌شدت کنجکاو و بازیگوش هستند و هرازگاهی با گاز بازی می‌کردند. آنها هنگام بازی با گاز چندین‌بار از ناحیه دست دچار سوختگی شده‌اند.

همسر این مرد هم گفته‌های شوهرش را تأیید کرد. این زوج که به سختی می‌توانستند به زبان فارسی صحبت کنند در حالی چنین ادعایی مطرح کردند که آثار سوختگی روی کمر پسرشان نشان می‌دهد ادعای آنها درباره بازی بچه‌هایشان با گاز، فاصله زیادی تا حقیقت دارد. علاوه‌بر این آثار کبودی و سوختگی روی بدن و دستان پسر دیگر آنها نیز وجود داشت که با توجه به خطر کودک‌آزاری، بازپرس دستور داد ۲ پسر دیگر این زوج تحویل بهزیستی شوند؛ این زوج پاکستانی نیز بازداشت شده‌اند و تحقیق از آنها برای کشف حقایق بیشتر ماجرا ادامه دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید