خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰, 27th of October 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ ساعت ۱۶:۴۸:۳۶

    خانه  > slide, زندانیان  >  زندان ارومیه؛ وعده اعزام به مرخصی در قبال انجام مصاحبه تلویزیونی

زندان ارومیه؛ وعده اعزام به مرخصی در قبال انجام مصاحبه تلویزیونی

خبرگزاری هرانا – علیرغم اعتراضات اخیر زندانیان محبوس در زندان ارومیه، به زندانیان وعده داده شده که در صورت مصاحبه تلویزیونی و تمجید از شرایط موجود به مرخصی اعزام خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علیرغم اعتراضات اخیر در زندان ارومیه، به زندانیان وعده داده شده که در صورت مصاحبه تلویزیونی و تمجید از شرایط زندان به مرخصی اعزام خواهند شد.

به گفته یک منبع مطلع از هر بند ۲ زندانی جهت مصاحبه با صدا و سیما دعوت شده‌اند. به آنها گفته شده که باید در خصوص وضعیت بهداشتی، امکانات رفاهی زندان، رسیدگی به پرونده‌های زندانیان و … صحبت‌های دیکته شده و مثبت کنند. به این زندانیان وعده داده‌ شده است که در عوض انجام این مصاحبه‌ها به مرخصی اعزام شده و یا اسامی آنها برای مشمول عفو شدن به قوه قضاییه داده می‌شود.

این در حالی است که تنها در هفته‌های اخیر ۴۳ تن از زندانیان محبوس در بند سیاسی زندان ارومیه در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی به زندانیان بیمار از گرفتن سهمیه غذای خود امتناع کرده و یک روز بعد با وعده مساعد مسئولان و اعزام نائب عسکری زندانی سیاسی به بیمارستان خارج از زندان سهمیه غذای خود را دریافت کردند.

همچنین  داراب (دارا) رشیدی زندانی سیاسی محبوس در این زندان از تاریخ ۳ مهرماه در اعتراض به عدم رسیدگی به درخواست بازبینی پرونده و همچنین بی توجهی مسئولان در خصوص درخواست آزادی مشروط اعتصاب غذا کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید