خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰, 27th of October 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ ساعت ۲۰:۴۶:۲۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  عدم پذیرش نامه مصطفی نیلی، آرش کیخسروی و مهدی محمودیان در زندان اوین

عدم پذیرش نامه مصطفی نیلی، آرش کیخسروی و مهدی محمودیان در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – ابوذر نصرالهی وکیل آرش کیخسروی از نگارش نامه‌ای توسط وکلای بازداشتی مصطفی نیلی و آرش کیخسروی و همچنین مهدی محمودیان فعال مدنی خطاب به قوه‌قضاییه خبر داد و عنوان کرد،” در پی تماسی که موکل بنده از زندان داشتند؛ اعلام کردند نامه‌ای را تحت عنوان گزارش نقض قانون به هیأت نظارت مرکزی حسن اجرای قانون احترام به آزادی‌های مشروع و حقوق شهروندی آماده کردند و از طریق مسوولین زندان قصد ارسال آن را داشته‌اند که به ایشان اعلام کردند؛ می‌بایست درباره‌ی تحویل این نامه از مقامات ذی‌ربط کسب تکلیف نمایند.”

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انصاف نیوز، ابوذر نصرالهی وکیل آرش کیخسروی، از نگارش نامه‌ای توسط وکلای بازداشتی مصطفی نیلی و آرش کیخسروی و همچنین مهدی محمودیان فعال مدنی خطاب به قوه‌قضاییه خبر داد.

این وکیل دادگستری در خصوص محتوای این نامه گفت:” در پی تماسی که موکل بنده از زندان داشتند؛ اعلام کردند نامه‌ای را تحت عنوان گزارش نقض قانون به هیأت نظارت مرکزی حسن اجرای قانون احترام به آزادی‌های مشروع و حقوق شهروندی آماده کردند. از طریق مسوولین زندان قصد ارسال آن را داشته‌اند که به ایشان اعلام کردند؛ می‌بایست درباره‌ی تحویل این نامه از مقامات ذی‌ربط کسب تکلیف نمایند.”

آقای نصرالهی با اشاره به اینکه این نامه در ۹ محور تنظیم شده است، افزود: “اولین محور سلب آزادی شخصی و ممانعت از احقاق حق دادخواهی و دسترسی به مراجع قضایی، عدم پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی شهروندان توسط مقامات ذی‌ربط و سو استفاده از قدرت است. دومین محور برخورد دور از شان و خلاف اخلاقی و موازین قانونی، توسط ماموران حفاظت اطلاعات قوه‌قضاییه است که ضابط قضایی محسوب نمی‌شوند. سومین محور نیز صدور دستور جلب غیر قانونی است و چهارمین محور این گزارش خروج بازپرس از اصل بی‌طرفی بوده است. پنجمین محور هم عدم تفهیم اتهام فوری و به سرعت بوده است. ششمین محور هم نقض قانون و عدم توجه به درخواست‌های مکرر آنها برای دسترسی به وکیل بوده است”.

ابوذر نصرالهی اظهار کرد: “هفتمین محور عدم ارائه‌ی عدله و صدور قرار بازداشت موقت برخلاف قانون است و در محور هشتم به نگهداری به مدت ۲۳ روز در انفرادی اشاره کرده‌اند. نهمین و آخرین محور هم بی‌توجهی به حریم خصوصی و تفتیش منازل افراد بازداشتی است”.

این وکیل دادگستری تاکید کرد:” این‌ نامه را وکلای بازداشتی به همراه آقای مهدی محمودیان تهیه کرده‌اند. هیچ مسئولی نمی‌تواند از پذیرش نامه‌ها به هر بهانه‌ای خودداری کند، مخاطب این نامه ارگان‌های رسمی قوه‌قضاییه است و هر دلیلی برای عدم پذیرش این نامه غیرموجه است”.

همچنین ابوذر نصرالهی وکیل آرش کیخسروی عنوان کرد: زمان دادگاه این افراد مشخص شده و قرار است که ۲۱ مهرماه جاری برگزار شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید