خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  زندان رجایی شهر کرج؛ نصرالله لشنی به اعتصاب غذای خود پایان داد

زندان رجایی شهر کرج؛ نصرالله لشنی به اعتصاب غذای خود پایان داد

خبرگزاری هرانا – نصرالله لشنی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج امروز یکشنبه ۱۱ مهرماه به اعتصاب غذای خود پایان داد. آقای لشنی از تاریخ ۲۸ شهریورماه در اعتراض به “عدم استقلال قوه قضائیه” و همچنین آنچه که “سلطه بازجوها بر زندگی و سرنوشت متهمین و زندانیان سیاسی” عنوان کرده، اعتصاب غذا کرده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۱ مهرماه ۱۴۰۰، نصرالله لشنی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج به اعتصاب غذای خود پایان داد.

آقای لشنی از تاریخ ۲۸ شهریورماه در اعتراض به “عدم استقلال قوه قضائیه” و همچنین آنچه که “سلطه بازجوها بر زندگی و سرنوشت متهمین و زندانیان سیاسی” عنوان کرده، اعتصاب غذا کرده بود. پیشتر شماری از زندانیان سیاسی با توجه به شیوع ویروس کرونا در این زندان و وضعیت جسمانی نامناسب آقای لشنی طی یادداشتی خواستار پایان اعتصاب غذای وی شده بودند.

نصرالله لشنی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ بازداشت شد و به مدت ۲ ماه در بازداشت به سر برده. آقای لشنی از بابت این پرونده در سال ۹۳ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام به شش سال حبس و دو سال محرومیت از فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی محکوم شد. این حکم نهایتا در دادگاه تجدیدنظر توسط قاضی زرگر عینا تایید شد.

نصرالله لشنی در تاریخ ۴ خردادماه ۹۵ به همراه همسرش به دایره اجرای احکام زندان اوین مراجعه کرده بود که جهت تحمل دوران محکومیت ۶ ساله خود بازداشت و به زندان منتقل شد.

آقای لشنی شهریورماه ۹۸ در نامه ای سرگشاده از بازجویی های پیاپی خود و فشار وزارت اطلاعات برای همکاری خبر داده بود.

نصرالله لشنی بهار ۹۹ از زندان به مرخصی اعزام شده و نهایتا در تاریخ ۱۸ خردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات ارومیه بازداشت شد.

این زندانی سیاسی مهرماه سال گذشته به اتهام غیبت در مرخصی به تحمل ۴۰ ضربه شلاق محکوم شد که حکم صادره پس از اعتراض به ۳۰ ضربه شلاق تقلیل یافت. وی همچنین از بابت اتهامات عبور غیرقانونی از مرز و عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام ۲ پرونده در حال بررسی دارد.

وی در تاریخ ۲ اسفندماه سال گذشته جهت بازجویی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند دو الف زندان اوین منتقل و در تاریخ ۱۲ اسفندماه از این بازداشتگاه به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید