خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  جلسه دادگاه یوسف سلحشور برگزار شد

جلسه دادگاه یوسف سلحشور برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه یوسف سلحشور، فعال ترک (آذربایجانی)، امروز یکشنبه ۱۱ مهرماه، در شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰، جلسه دادگاه رسیدگی به یکی از اتهامات یوسف سلحشور، فعال ترک (آذربایجانی)، در دادگاه انقلاب تبریز برگزار شد.

این جلسه در شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی فتح نژاد از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” برگزار شده است. جلسه رسیدگی به اتهام “تحریک و دعوت مردم به اعمال خشونت آمیز از طریق سامانه های مخابراتی در فضای مجازی” در تاریخ ۲۸ مهرماه در دادگاه کیفری برگزار خواهد شد.

وی پیشتر طی ابلاغیه ای به شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز احضار شده بود.

آخرین جلسه بازپرسی یوسف سلحشور پیشتر در تاریخ ۲۰ شهریورماه در دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برگزار شده بود.

آقای سلحشور در تاریخ ۳ مردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در تبریز منتقل شد. این شهروند شب چهارشنبه ۲۰ مردادماه طی تماس تلفنی با خانواده‌ خود از انتقالش به زندان تبریز خبر داده‌ بود. وی نهایتا در تاریخ ۲۳ مهرماه با تودیع قرار وثیقه از زندان تبریز آزاد شد.

روز شنبه ۲ مردادماه شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی  و سوء مدیریت مسئولان، دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند. در جریان تجمعات اعتراضی شهروندان شماری از آنان بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید