خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  بحران کرونا در زندان رجایی شهر کرج؛ تایید ابتلای رضا محمدحسینی

بحران کرونا در زندان رجایی شهر کرج؛ تایید ابتلای رضا محمدحسینی

خبرگزاری هرانا – به دنبال شیوع کرونا در زندان رجایی شهر کرج، امروز پنجشنبه ۸ مهرماه، رضا محمدحسینی زندانی سیاسی، در پی مثبت اعلام شدن تست کرونا به قرنطینه این زندان منتقل شد. همزمان تعدادی دیگر از زندانیان سیاسی نیز با علائم کرونا روبرو شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۸ مهرماه ۱۴۰۰، رضا محمدحسینی به قرنطینه زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

انتقال این زندانی سیاسی به قرنطینه به دنبال مثبت اعلام شدن تست کرونای او صورت گرفته است. هوشنگ رضایی، سعید اقبالی، سعید ماسوری و حمزه سواری دیگر زندانیان محبوس در زندان رجایی شهر کرج نیز با علائم کرونا مواجه هستند.

روز گذشته آرشام (محمود) رضایی، فعال مدنی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، در پی مثبت اعلام شدن تست کرونا به قرنطینه این زندان منتقل شد.

رضا محمدحسینی در اردیبهشت ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۳ ماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین به بند عمومی این زندان منتقل شد. وی مدتی بعد توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات اجتماع و تبانی، توهین به رهبری، خروج غیرقانونی از مرز، ورود غیرمجاز به داخل کشور، تمرد از دستور ماموران در مجموع به ۱۶ سال و نیم حبس محکوم شد. این حکم خردادماه ۹۹ در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عینا تایید شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۷ سال حبس تعزیری از بابت اتهام اجتماع و تبانی برای وی قابل اجرا است.

آقای محمدحسینی که اواسط مردادماه ۹۹ از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد، در تاریخ ۶ مهرماه سال گذشته از بابت پرونده‌ای که در دوران حبس علیه او گشوده شده با حضور در شعبه ۳ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی هادی صمدپور به اتهام “توهین به مامور در حین انجام وظیفه” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. این پرونده با شکایت رئیس حفاظت اطلاعات و حراست زندان اوین، علی صالحی گراعایی علیه وی گشوده شده بود. وی نهایتا توسط شعبه ۱۱۶۵ دادگاه کیفری ۲ تهران به تحمل ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد.

همچنین دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای محمدحسینی در خصوص پرونده‌ای دیگر در تاریخ ۲۲ شهریورماه ۹۹ در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد برگزار شد. اتهام وی در این پرونده “فعالیت تبلیغی علیه نظام” عنوان شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید