خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کارگر در تهران

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کارگر در تهران

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۶ مهرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در تهران حین انجام کار دچار مصدومیت شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از نجات یک کارگر جوان که در داخل یک بونکر ایستاده گرفتار شده بود، خبر داد.

جلال ملکی درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ۱۶:۱۰ روز گذشته یک مورد حادثه گرفتار شدن فرد در داخل یک بونکر ایستاده در یک کارگاه سنگ‌بری واقع در شهرک صنعتی شمس‌آباد به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه این منطقه خارج از حوزه استحفاظی آتش‌نشانی شهرداری تهران است، ادامه داد: به دلیل نیاز به نیروی کمکی با آتش‌نشانی تهران تماس گرفته شده و با هماهنگی انجام شده یک گروه نجات به محل حادثه اعزام می‌شود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: در یک کارگاه سنگ‌بری پساب‌هایی که در هنگام برش سنگ استفاده می‌شود در یک بونکر ایستاده به ارتفاع حدود ۲۴ متر جمع می‌شده است و پودر سنگ همراه در این پساب‌ها در قسمت انتهای بونکر به حالت گل سفت در آمده بود. کارگر ۲۲ ساله اهل کشور افغانستان وقتی متوجه می‌شود انتهای بونکر به دلیل اشباع این مواد سفت شده است و از قیف پایینی خارج نمی‌شود، وارد بونکر شده و تلاش می‌کند با بیل این بخش را که دچار گرفتگی شده بود باز کند.

ملکی تصریح کرد: متاسفانه این کارگر خودش در این بخش گرفتار شده و چند ساعتی در این حالت باقی می‌ماند. زمانی که آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند این کارگر تا گردن در این بخش گرفتار بود و حتی امکان نفس کشیدن را نداشت.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان به طور همزمان با برش قیف پایینی و تخلیه پساب موفق شدند این فرد را زنده از این وضعیت خارج کنند و تحویل عوامل اورژانس دهند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید