خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  رضا واثقی از زندان اردبیل به مرخصی اعزام شد

رضا واثقی از زندان اردبیل به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – رضا واثقی فعال ترک (آذربایجانی)، روز دوشنبه ۵ مهر، از زندان اردبیل به مرخصی اعزام شد. آقای واثقی دوران محکومیت ۲ سال حبس خود را در این زندان سپری می کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا واثقی فعال ترک (آذربایجانی)، روز دوشنبه ۵ مهر، از زندان اردبیل به مرخصی اعزام شد.

اعزام به مرخصی آقای واثقی با تودیع قرار وثیقه صورت گرفته است.

این فعال مدنی پیش از این نیز در تاریخ چهارشنبه ۲۰ مرداد ماه ۱۴۰۰، به مرخصی اعزام و در تاریخ چهارشنبه ۱۰ شهریورماه امسال با پایان ایام مرخصی به زندان اردبیل بازگشت.

رضا واثقی و بردارش علی واثقی پیشتر در تاریخ ۲۱ خردادماه ۹۹، در محل کار خود همراه با ضرب و شتم بازداشت و در تاریخ ۲۷ خرداد همان سال با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند. محل کسب این شهروندان نیز روز پنج‌شنبه ۲۲ خردادماه ۹۹ توسط ماموران اداره اطلاعات مورد بازرسی قرار گرفت. در جریان این بازرسی تعدادی از وسایل شخصی و کامپیوتر آنان ضبط شد.

رضا و علی واثقی توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل به ریاست قاضی مهدوی راد پیشتر به تربیت به ۲ و ۳ سال حبس تعزیری محکوم شدند. از مصادیق صدور حکم علیه این شهروندان انتشار آثار ضرب و شتم نیروهای امنیتی بر روی بدنشان در فضای مجازی و همچنین نوشتن جمله «زنده باد قهرمانانی که در راه آزادی تلاش می‌کنند» در تلگرام رضا واثقی عنوان شده است.

نهایتا این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل به ریاست قاضی عتباتی و مستشاری سیدشاکر موسوی قدیر محمدی از بابت اتهامات مشارکت در تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی کشور از طریق چاپ شب نامه و فعالیت تبلیغی علیه نظام برای رضا واثقی تایید و برای علی واثقی به ۲ سال حبس تعزیری تقیل یافت.

رضا و علی واثقی در آبان‌ماه ۹۹ پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اردبیل بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اردبیل منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید