خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – در روزهای گذشته و امروز دوشنبه ۲۹ شهریورماه، جمعی از معلمان کارنامه سبز برای هفدهمین روز متوالی در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش واقع در تهران، شماری از کارگران خدمات شهری شهرداری دهدشت در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان کهگیلویه، تعدادی از کارگران پالایشگاه گاز فجر جم در محوطه این پالایشگاه و جمعی از کارگران اخراجی واحد اجرائیات شهرداری اهواز در مقابل ساختمان شورای شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، در روزهای اخیر تعدادی از کارگران پالایشگاه گاز فجر جم نسبت به پایین بودن دستمزدها و شرایط شغلی خود اعتراض کرده و در محوطه این پالایشگاه تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع کنندگان خواسته‌های خود را حذف اضافه کاری غیرموظفی و پرداخت نشدن حقوق معوقه یکسان با دیگر شرکت‌های گازی و نفتی همجوار اعلام کردند.

همچنین معترضان بهبود شرایط شغلی خود را خواستار شدند و گفتند: چون ارکان ثالث هستند نباید از همه حقوق محروم باشند.

یکی از کارگران این پالایشگاه گفت: بیمه تکمیلی درمان کارگران و پرداخت نشدن معوقات طرح طبقه‌بندی نفت به صورت کامل از سوی پیمانکاران از جمله خواسته‌های اصلی آنها بوده است.

تجمع معلمان کارنامه سبز در تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۰، جمعی از معلمان کارنامه سبز برای هفدهمین روز متوالی در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش واقع در تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

همچنین شمار دیگری از این افراد تحصن کرده و شب گذشته را در همین محل سپری کردند.

این تجمع کنندگان خواستار استخدام در آموزش و پرورش و رسیدگی به دیگر مطالباتشان هستند.

کارنامه سبزها نفرات اول تا سوم پذیرفته شده آزمون استخدامی ماده ۲۸ هستند که به گفته این شهروندان آموزش و پرورش علیرغم کمبود نیروی شدید، از جذب آن‌ها سرباز زده و همچنان از نیروهای بازنشسته استفاده می کند.

تجمع کارگران شهرداری دهدشت مقابل فرمانداری

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰، جمعی از کارگران خدمات شهری شهرداری دهدشت در مقابل ساختمان فرمانداری کهگیلویه تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به محقق نشدن وعده‌های مسئولان در عدم وصول مطالباتشان صورت گرفته است.

تجمع کارگران واحد اجرائیات شهرداری اهواز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰، شماری از کارگران اخراجی واحد اجرائیات شهرداری اهواز در مقابل ساختمان شورای شهر اهواز دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، این کارگران خواستار بازگشت به کار خود هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید