خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  محرومیت از تماس؛ گزارشی از آخرین وضعیت رضا محمدحسینی در زندان رجایی شهر کرج

محرومیت از تماس؛ گزارشی از آخرین وضعیت رضا محمدحسینی در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج طی روزهای اخیر از حق تماس تلفنی محروم شده است. این محرومیت در پی اعتراض تعدادی از زندانیان سیاسی در جریان بازدید دادستان تهران از زندان صورت گرفته است. آقای محمدحسینی دوران محکومیت ۷ ساله خود را در این زندان سپری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج از حق تماس تلفنی محروم شده است.

به گفته یک منبع مطلع این محرومیت‌ها در پی اعتراض شماری از زندانیان سیاسی در جریان بازدید علی القاصی مهر، دادستان عمومی و انقلاب استان تهران همراه با تعدادی از قضات از زندان رجایی شهر کرج صورت گرفته است.

این منبع در خصوص محرومیت‌های آقای محمدحسینی به هرانا گفت: «کارت تلفن او را تا تاریخ ۹ مهرماه غیرفعال کرده‌اند. به علاوه چند روز قبل که خانواده این زندانی سیاسی برای ملاقات به زندان مراجعه کرده‌اند مورد بی احترامی قرار گرفته‌اند و در نهایت به آنها گفته شده است که به دستور اجرای احکام و معاونت اصلاح تربیت زندان از حق ملاقات حضوری محروم شده است و برای ملاقات اجازه آنان لازم است. قبلا هم به خانواده‌اش گفته بودند که در نظر دارند تا به دلیل درخواست رضا، او را به زندان دماوند منتقل کنند، در حالی که رضا هیچگاه چنین درخواستی نکرده بود.»

رضا محمدحسینی در اردیبهشت ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۳ ماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین به بند عمومی این زندان منتقل شد. وی مدتی بعد توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات اجتماع و تبانی، توهین به رهبری، خروج غیرقانونی از مرز، ورود غیرمجاز به داخل کشور، تمرد از دستور ماموران در مجموع به ۱۶ سال و نیم حبس محکوم شد. این حکم خردادماه ۹۹ در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عینا تایید شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۷ سال حبس تعزیری از بابت اتهام اجتماع و تبانی برای وی قابل اجرا است.

آقای محمدحسینی که اواسط مردادماه ۹۹ از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد، در تاریخ ۶ مهرماه سال گذشته از بابت پرونده‌ای که در دوران حبس علیه او گشوده شده با حضور در شعبه ۳ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی هادی صمدپور به اتهام “توهین به مامور در حین انجام وظیفه” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. این پرونده با شکایت رئیس حفاظت اطلاعات و حراست زندان اوین، علی صالحی گراعایی علیه وی گشوده شده بود. وی نهایتا توسط شعبه ۱۱۶۵ دادگاه کیفری ۲ تهران به تحمل ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد.

همچنین دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای محمدحسینی در خصوص پرونده‌ای دیگر در تاریخ ۲۲ شهریورماه ۹۹ در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد برگزار شد. اتهام وی در این پرونده “فعالیت تبلیغی علیه نظام” عنوان شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید