خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت پویا قبادی در زندان تهران بزرگ

گزارشی از آخرین وضعیت پویا قبادی در زندان تهران بزرگ

خبرگزاری هرانا – پویا قبادی، زندانی سیاسی دوران محکومیت ۵ ساله خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند. جلسه دادگاه رسیدگی به بخش دوم پرونده این شهروند اواخر مرداد امسال از بابت اتهام «محاربه» در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه دادگاه رسیدگی به بخش دوم پرونده پویا قبادی اواخر مردادماه امسال برگزار شد.

در جریان این جلسه که در دادگاه انقلاب تهران برگزار شده است، آقای قبادی در خصوص اتهام “محاربه از طریق هواداری از سازمان مجاهدین خلق” به دفاع از خود پرداخته‌ است.

همچنین یک منبع مطلع در خصوص وضعیت این زندانی سیاسی به هرانا گفت: «وی تاکنون دو بار برای انتقال به زندان رجایی شهر کرج برده شده ولی هر بار به بهانه‌ای به زندان تهران بزرگ برگردانده شده است.»

جلسه نخست بخش دوم پرونده آقای قبادی مهرماه ۹۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده بود. پویا قبادی برای اواخر آبان‌ماه همان سال به این شعبه اعزام شد اما وکیل مدافع وی به دلیل نقص در پرونده درخواست رسیدگی مجدد کرده بود.

پویا قبادی پیشتر در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و پس از ۴ ماه با پایان مراحل بازجویی به بند عمومی زندان اوین منتقل شد. آقای قبادی آبان‌ماه ۹۸ از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد. وی نهایتا در بخش نخست پرونده خود توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهامات اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، توهین به رهبری و فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد که با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس برای او قابل اجرا است.

وی در تاریخ ۲۰ اسفندماه سال گذشته به صورت تنبیهی و بدون ارائه توضیح به دستور حمیدرضا فتحی، رئیس زندان تهران بزرگ به قرنطینه این زندان منتقل شد و در تاریخ ۲۵ اسفند، از بند قرنطینه این زندان به بند ۱۰ در تیپ ۲ زندان بازگردانده شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید