خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  در سی و یکمین روز بازداشت؛ انتقال مصطفی نیلی، آرش کیخسروی و مهدی محمودیان به بند عمومی زندان اوین

در سی و یکمین روز بازداشت؛ انتقال مصطفی نیلی، آرش کیخسروی و مهدی محمودیان به بند عمومی زندان اوین

خبرگزاری هرانا_ مصطفی نیلی، آرش کیخسروی و مهدی محمودیان امروز چهارشنبه ۲۴ شهریورماه، طی یک تماس تلفنی با خانواده‌هایشان از انتقال خود به بند عمومی زندان اوین خبر دادند. آن‌ها تاکنون علیرغم صدور کیفرخواست و تعیین شعبه دادگاه، در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۱ زندان اوین تحت نظر حفاظت اطلاعات قوه قضاییه به سر می بردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۴ شهریورماه ۱۴۰۰، مصطفی نیلی، آرش کیخسروی و مهدی محمودیان، وکلای دادگستری، از سول های انفرادی بند ۲۴۱ زندان اوین به بند عمومی این زندان منتقل شدند.

این شهروندان طی یک تماس تلفنی با خانواده خود از انتقالشان به بند عمومی زندان اوین خبر دادند. گفتنی است، مصطفی نیلی از زمان بازداشت دومین بار است که اجازه برقراری تماس تلفنی را یافته است.

آن‌ها تاکنون علیرغم صدور کیفرخواست و تعیین شعبه دادگاه، در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۱ زندان اوین تحت نظر حفاظت اطلاعات قوه قضاییه به سر می بردند. پیشتر پرونده این وکلا به شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران ارجاع داده شده بود.

در تاریخ ۲۳ مردادماه، ۹ تن از وکلا و فعالان مدنی از جمله آرش کیخسروی، مصطفی نیلی، مهدی محمودیان، محمدرضا فقیهی، محمدهادی عرفانیان کاسب، مریم افرافراز و لیلا حیدری در جریان برگزاری جلسه‌ای در دفتر انجمن حمایت از حقوق شهروندی در تهران بازداشت شدند.

از میان این افراد محمدهادی عرفانیان کاسب و لیلا حیدری ساعاتی پس از بازداشت و محمدرضا فقیهی وکیل دادگستری و مریم افرافراز فعال مدنی و از اعضای جمعیت امام علی در تاریخ ۷ شهریورماه، آزاد شدند.

در این میان، بازداشت مریم افرافراز و مصطفی نیلی در حالی صورت گرفته بود که هر دوی این شهروندان به تازگی دوران قرنطینه ابتلا به کرونای خود را سپری کرده بودند و وضعیت جسمی مناسبی نداشتند. همچنین مریم افرافراز صرفا مسئولیت ثبت مطالب را به عنوان منشی جلسه عهده دار بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید