خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان مرخصی؛ گیتی ذوالفقاری به زندان اوین بازگشت

با پایان مرخصی؛ گیتی ذوالفقاری به زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – گیتی ذوالفقاری، زندانی سیاسی روز دوشنبه ۱۵ شهریورماه با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت. خانم ذوالفقاری پیشتر در تاریخ ۱۱ مردادماه  در پی ابتلا به کرونا به مرخصی درمانی اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۵ شهریورماه ۱۴۰۰، گیتی ذوالفقاری، زندانی سیاسی با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت.

خانم ذوالفقاری پیشتر در تاریخ ۱۱ مردادماه در پی ابتلا به کرونا و شدت گرفتن بیماری به مرخصی درمانی اعزام شد. این در حالیست که با اعزام به مرخصی و یا آزادی مشروط این زندانی قبل از ابتلا به بیماری کرونا، علیرغم سپری کردن بیش از یک سوم دوران محکومیت، مخالفت شده بود.

گیتی ذوالفقاری پیشتر در تاریخ ۵ آبان‌ماه ۹۲ توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. او پس از ۵۲ روز با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

این زندانی خردادماه سال ۹۵ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به قصد براندازی” به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این محکومیت در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۳۶ تجدیدنظر استان تهران به ۱ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید