خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  سیامک میرزایی از زندان اوین آزاد شد

سیامک میرزایی از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – سیامک میرزایی، فعال ترک (آذربایجانی)، امروز پنجشنبه ۱۱ شهریور، از زندان اوین به مرخصی متصل به آزادی اعزام شد. آقای میرزایی از دی‌ماه ۹۹ در حال تحمل دوران محکومیت یک سال حبس خود بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰، سیامک میرزایی، فعال ترک (آذربایجانی)، از زندان اوین به مرخصی متصل به آزادی اعزام شد.

مرخصی پایان محکومیت در حالی شامل آقای میرزایی شده که حدود ۹۰ روز از مدت محکومیت ۱ سال و ۱۰ روزه آقای میرزایی باقی مانده است.

سیامک میرزایی در تاریخ ۶ مردادماه ۹۸ یک ماه پس از پایان دوران محکومیت ۳ ساله پیشین خود با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد. او درحالی که دوران محکومیت پرونده پیشین خود را در تاریخ ۷ تیرماه ۹۸ به پایان رسیده بود با گشایش پرونده ای جدید در زندان روبرو شد و پس از آزادی جهت تحمل دوران محکومیت یک سال تبعید خود راهی شهر قائن شد.

وی در پرونده جدیدی که در تاریخ ۱۱ آذرماه ۹۸ جلسه رسیدگی به اتهامات آن بدون حضور وی که در تبعید در شهرستان قائن به سر می‌برد، برگزار شد، به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران قاضی ایمان افشاری به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و من باب مجازات تکمیلی به دو سال ممنوعیت خروج از کشور و عضویت در احزاب، گروه‌ ها و دستجات سیاسی یا اجتماعی محکوم شد.

در تاریخ ۷ اسفندماه ۹۸ شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران ضمن رد درخواست واخواهی، حکم وی را به ۱ سال و ۱۰ روز حبس تعزیری به همراه مجازات تکمیلی دادنامه قبلی افزایش داد و شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران این حکم را عینا تایید کرد.

وی نهایتا در تاریخ ۲۲ تیرماه سال گذشته با پایان دوره تبعید از شهرستان قائن خارج شد.

سیامک میرزایی در تاریخ ۸ دیماه ۹۹ توسط نیروهای امنیتی در نزدیکی منزل خود در اردبیل بازداشت شد، وی مورخ ۱۰ دیماه طی تماسی تلفنی با خانواده‌اش از انتقال خود به قرنطینه بند ۸ زندان اوین جهت تحمل دوره محکومیتش خبر داد.

آقای میرزایی در طول دوران تحمل محکومیت خود یک مرتبه، در تاریخ ۲۹ اردیبهشت‌ماه امسال، با تودیع قرار وثیقه به مرخصی اعزام شد و روز شنبه ۸ خردادماه، با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت.

سیامک میرزایی، ۴۰ ساله، متولد شهرستان مغان، فارغ التحصیل رشته مهندسی تولیدات دامی و دانشجوی محروم از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است که پیشتر در سال ۱۳۹۰ در خصوص پرونده دیگری به پنج سال حبس محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید