خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  دستکم سه تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم سه تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۳۰ مرداد، جمعی از کارگران شرکت آذرکام ارومیه در محوطه این شرکت و کارگران اخراجی بخش حراست شرکت نیشکر هفت تپه در دفتر مدیریت این شرکت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همزمان کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در چهلمین روز از اعتصاب خود، در مقابل ساختمان فرمانداری شوش، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰، جمعی از کارگران شرکت آذرکام ارومیه، در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی‌شان، دست به اعتصاب زده و در محوطه این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

چند نفر از کارگران شرکت آذرکام که از عدم توجه مسئولان به خواسته های صنفی کارگران گلایه مند هستند، اظهار داشتند: ما به چه زبانی بگوییم مشکل داریم؛ اعتماد ما از کارفرما به دلیل وعده های تو خالی سلب شده و با تغییر مدیریت متاسفانه این روال همچنان ادامه دارد.

کارگران تاکید کردند: تولید انواع لواشک طبق روال ادامه دارد و خوشبختانه این محصولات پیش فروش می شود اما در آمد و سود حاصل به کجا می رود برای ما مبهم است.

کارگران از مسئولان استانداری، فرمانداری، اداره کل کار و صمت خواستند یک بار هم که شده به موضوع عدم پرداخت حقوق کارگران رسیدگی کنند.

این کارگران در پایان سخنان خود با گلایه از مسئولان ستاد کرونا و اداره تعاون کار رفاه اجتماعی ارومیه در خصوص عدم تعطیلی کارگران بخش خصوصی، اظهار داشتند: “برخی از کارفرمایان بخش خصوصی به تعطیلات عمومی و ستاد کرونا توجهی ندارند در این بین حق کارگران ضایع می شود. گناه این جماعت چیست؟ مگر کارگران بخش خصوصی کرونا نمی گیرند؟ در کجای بخشنامه صادره ستاد کرونا گفته شده نیروهای بخش خصوصی مستثنی از این بخشنامه هستند؟”

تجمع کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰، در چهلمین روز از اعتصاب کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، گروهی از کارگران این مجتمع در مقابل ساختمان فرمانداری شوش، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران هفت تپه اهم مطالبات خود را پرداخت حقوق معوقه، بازگشت به کار همکاران اخراجی، واکسیناسیون کارگران و تعیین تکلیف وضعیت شرکت پس از اعلام لغو واگذاری، عنوان کردند.

تجمع کارگران اخراجی حراست هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰، کارگران اخراجی بخش حراست شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، در دفتر مدیریت این شرکت، دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کارگران ضمن رونمایی از بنرهایی اعتراضی، خواستار بازگشت به کار خود و تبدیل وضعیت کارگران قراردادی در این شرکت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید