خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  علی سلیمانی از زندان تهران بزرگ به مرخصی اعزام شد

علی سلیمانی از زندان تهران بزرگ به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – علی سلیمانی، یکی از بازداشت شدگان اعتراضات آبان‌ ۹۸ و زندانی سیاسی روز شنبه ۲۳ مردادماه از زندان تهران بزرگ به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد. آقای سلیمانی پیشتر توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب شهریار به صورت غیابی به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۳ مردادماه ۱۴۰۰، علی سلیمانی، یکی از بازداشت شدگان اعتراضات آبان‌ ۹۸ و زندانی سیاسی از زندان تهران بزرگ به مرخصی ۱۰ روزه اعزام شد.

آقای سلیمانی در تاریخ ۲۶ آبان‌ماه ۹۸ در جریان اعتراضات سراسری آبان‌ماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به یک بازداشتگاه امنیتی در زندان اوین منتقل شد. وی مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه ۶۰۰ میلیون تومان به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب شهریار به صورت غیابی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت کشور” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد. پس از پذیرش درخواست واخواهی و برگزاری جلسه این حکم مجددا صادر و نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

آقای سلیمانی سرانجام در تاریخ ۲۲ فروردین‌ماه امسال جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

لازم به اشاره است اعتراضات آبان ماه، به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ با اعلام افزایش بی سابقه قیمت بنزین در ده‌ها شهر ایران با حضور بی سابقه معترضین در خیابان‌ها آغاز شد و برای چند روز ادامه یافت. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز، آمار بازداشتی های اعتراضات این اعتراضات را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد. بر اساس گزارشات نهادهای مدافع حقوق بشر صدها تن نیز در پی این اعتراضات خونین جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید