خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  آزادی امیر ستاری رئوف با تودیع قرار از زندان تبریز

آزادی امیر ستاری رئوف با تودیع قرار از زندان تبریز

خبرگزاری هرانا – امیر ستاری رئوف، شهروند ساکن تبریز و زندانی سیاسی سابق امروز یکشنبه ۲۴ مردادماه با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد. آقای ستاری رئوف در تاریخ ۳۱ تیرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و شب چهارشنبه ۲۰ مردادماه طی تماس تلفنی با خانواده‌ خود از انتقالش به زندان تبریز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۴ مردادماه ۱۴۰۰، امیر ستاری رئوف، شهروند ساکن تبریز و زندانی سیاسی سابق از زندان تبریز آزاد شد.

آزادی آقای ستاری رئوف با تودیع قرار وثیقه ۶۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

امیر ستاری رئوف در تاریخ ۳۱ تیرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و شب چهارشنبه ۲۰ مردادماه طی تماس تلفنی با خانواده‌ خود از انتقالش به زندان تبریز خبر داد.

روز شنبه ۲ مردادماه شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی  و سوء مدیریت مسئولان که از شب پنجشنبه ۲۴ تیرماه آغاز شده است، دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند. در جریان تجمعات اعتراضی شهروندان شماری از آنان بازداشت شدند.

این شهروند پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. وی در تاریخ ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۶ در جریان اعتراضات سراسری دیماه توسط ماموران امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت و خردادماه ۹۷ توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در شعبه ۳ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی عینا تایید شد. وی در تاریخ ۱۹ تیرماه ۹۷ جهت تحمل دوران محکومیت ۷ ماهه خود راهی زندان تبریز شد.

آقای ستاری رئوف در تاریخ ۲۷ شهریور ماه همان سال و در سومین ماه حبس مجددا توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز به ۶ ماه حبس تعزیری دیگر محکوم شد. شعبه ۱۱ اجرای احکام دادگاه انقلاب تبریز در تاریخ ۲۹ آبان ۹۷ بدون اطلاع این زندانی اقدام به تجمیع دو پرونده کرده و در پی این موضوع شعبه سوم تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی احکام صادره را «خلاف بیّن شرع» دانسته و حکم ۷ ماه محکومیت تائید و اجرا شده وی را به ۵ سال حبس تعزیری و حکم ۶ ماه حبس وی را به ۲ سال حبس تعزیری افزایش داد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری برای وی قابل اجرا بود. آقای ستاری رئوف در تاریخ ۹ تیرماه ۹۹ به مرخصی اعزام شده و در تاریخ ۱۴ تیرماه در پی حضور در واحد اجرای احکام زندان تبریز از تعلیق باقی مانده محکومیت خود مطلع شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید