خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  آزادی ۵ شهروند با تودیع قرار از زندان تبریز

آزادی ۵ شهروند با تودیع قرار از زندان تبریز

خبرگزاری هرانا – نادر صادقیان، یوسف سلحشور، محمد مردی، وحید ابهری و شاهین برزگر فعالین ترک (آذربایجانی) امروز شنبه ۲۳ مردادماه با تودیع قرار از زندان تبریز آزاد شدند. این شهروندان اوایل مردادماه امسال توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و نخست به بازداشتگاه این نهاد امنیتی و چندی بعد به زندان تبریز منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۳ مردادماه ۱۴۰۰، نادر صادقیان، یوسف سلحشور، محمد مردی، وحید ابهری و شاهین برزگر فعالین ترک (آذربایجانی) از زندان تبریز آزاد شدند.

آزادی این شهروندان با تودیع قرارهای ۴۰ الی ۷۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

آقای صادقیان، سلحشور و مردی توسط شعبه ۱۵ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی” و وحید ابهری و شاهین برزگر نیز در شعبه ۱۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز به اتهام “تبلیغ علیه نظام” مورد تفهیم اتهام قرار گرفته‌اند.

پیشتر یوسف سلحشور و نادر صادقیان در تاریخ ۳ مردادماه، محمد مردی در تاریخ ۴ مردادماه، شاهین برزگر در تاریخ ۲ مردادماه و وحید ابهری در تاریخ ۳۱ تیرماه توسط ماموران اداره اطلاعات و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در تبریز منتقل شده بودند. این شهروندان شب چهارشنبه ۲۰ مردادماه طی تماس تلفنی با خانواده‌های خود از انتقالشان به زندان تبریز خبر داده‌ بودند.

روز شنبه ۲ مردادماه شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی  و سوء مدیریت مسئولان که از شب پنجشنبه ۲۴ تیرماه آغاز شده است، دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند. در جریان تجمعات اعتراضی شهروندان شماری از آنان بازداشت شدند.

از میان این شهروندان یوسف سلحشور، محمد مردی، شاهین برزگر و وحید ابهری پیشتر به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت و یا محکومیت داشته‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید