خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر از جمله یک کارگر معدن در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر از جمله یک کارگر معدن در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۱۲ مردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو نفر از پرسنل اورژانس شهرستان خاتم در حین انجام ماموریت بر اثر واژگونی آمبولانس مصدوم شدند. همچنین یک کارگر ساختمانی در کرج و یک کارگر معدن در دامغان حین انجام کار، جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، بامداد امروز سه شنبه ۱۲ مردادماه ۱۴۰۰، دو نفر از پرسنل اورژانس شهرستان خاتم در حین انجام ماموریت بر اثر واژگونی آمبولانس از ناحیه گردن و ستون فقرات مصدوم شدند.

رئیس سازمان اورژانس یزد گفت: آمبولانس سازمان اورژانس استان یزد در شهرستان خاتم، هنگام بازگشت از ماموریت اعزامی واژگون شد و ۲ مصدوم بر جای گذاشت.

 احمد دهقان اظهار کرد: ساعت ۲:۳۱ بامداد سه شنبه ۱۲ مرداد ماه، آمبولانس پایگاه سازمان اورژانس چاهک در شهرستان خاتم دچار حادثه شد.

 وی با بیان اینکه کد آمبولانس چاهک در مسیر بازگشت از بیمارستان و در فاصله ۱۰ کیلومتری پایگاه واژگون شده افزود: ۲ تن از پرسنل سازمان اورژانس در این سانحه آسیب جزئی دیده اند.

رئیس سازمان اورژانس یزد ادامه داد: حسن محمودی و محمد براتی، تکنسین های اورژانسی هستند که در این حادثه از ناحیه گردن و ستون فقرات آسیب دیده اند که خوشبختانه آسیب وارده به این عزیزان شدید نیست و هم اکنون بستری تحت نظر اورژانس هستند.

به گفته دهقان، کد آمبولانس چاهک برای امداد رسانی به ماموریت عقرب گزیدگی اعزام شده بود و این حادثه پس از انتقال بیمار به بیمارستان آیت الله خاتمی و در مسیر بازگشت به پایگاه رخ داده است.

مرگ یک کارگر در کرج

به گزارش رکنا، یک کارگر ساختمانی در کرج، در حین کار بر اثر حادثه برق گرفتگی جان باخت.

معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی البرز گفت: کارگر ۲۹ ساله حین کار کردن در یک ساختمان نیمه کاره به دلیل برخورد میلگرد به کابل برق دچار برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد.

محمد معظمی گودرزی، گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی بر فوت یک کارگر ساختمانی در بلوار امام رضا فردیس، بلافاصله ماموران کلانتری ۱۱ مرکزی به محل حادثه اعزام شدند.

سرهنگ معظمی گودرزی با بیان این که جسد متوفی به بهشت سکینه منتقل شد، گفت: در این زمینه پرونده تشکیل و به مراجع  مربوطه ارسال شد.

مرگ یک کارگر معدن در دامغان

به گزارش ایرنا، امروز سه شنبه ۱۲ مردادماه ۱۴۰۰، یک کارگر تبعه افغانستان در معدن تموزائه دامغان بر اثر گاز گرفتگی، جان خود را از دست داد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت دامغان گفت: وقوع حادثه در معدن تموزائه دامغان که ساعتی پیش رخ داد، سبب گرفتار شدن معدنچی و فوت کارگر شد.

حمید صالحی افزود: کارگر فوت شده در این معدن ۲۳ ساله و بررسی ها نشان می‌دهد که این حادثه در معدن زغال‌سنگ تموزائه واقع در منطقه طالو روستای طاق دامغان رخ داد.

وی اظهار داشت: با توجه به متروکه بودن معدن، این کارگر بدون هماهنگی با مسوول، وارد معدن شد که به دلیل متروکه بودن و عدم تهویه، دچار گازگرفتگی شده است.

وی تاکید کرد: این حادثه ساعت ۱۸ به امدادگران هلال‌ احمر گزارش شد و پس از سه ساعت جست‌ و جو، پیکر این کارگر به نام  «علی جعفری» که از اتباع افغانستان است، پیدا شد.

صالحی تصریح کرد: نیروهای امدادی از بخش ایمنی شرکت زغال‌ سنگ البرز شرقی نیز برای امدادرسانی اعزام شدند.

 در اردیبهشت ماه امسال ۲ معدنچی بر اثر ریزش آوار تونل ۴۲ معدن زغال سنگ طزره دامغان جان خود را از دست دادند و ۲۷ تیرماه نیز، ریزش تونل در معدن مرکزی کلاریز طزره دامغان، جان یک کارگر را گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید