خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تجمع اعتراضی در مشهد؛ بازداشت تعدادی از شهروندان از جمله جواد لعل‌ محمدی و فاطمه سپهری

تجمع اعتراضی در مشهد؛ بازداشت تعدادی از شهروندان از جمله جواد لعل‌ محمدی و فاطمه سپهری

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۱۰ مردادماه، در جریان یک تجمع اعتراضی در حمایت از مردم خوزستان و اعتراض به شرایط کشور در مشهد، تعدای از شهروندان از جمله جواد لعل‌ محمدی و فاطمه سپهری، فعالان مدنی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. این تجمع که عصر امروز در پارک ملت مشهد برگزار شده بود با ورود نیروهای نظامی و امنیتی به خشونت کشیده شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰، جواد لعل‌ محمدی و فاطمه سپهری، فعالان مدنی، به همراه تعدادی دیگر از شهروندان معترض در جریان یک تجمع اعتراضی در مشهد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

این تجمع که عصر روز جاری در پارک ملت مشهد و در حمایت از مردم خوزستان و همچنین اعتراض به شرایط کنونی کشور برگزار شده بود با ورود نیروهای نظامی و امنیتی به خشونت کشیده شده است. شهروندان معترض پس از برخورد خشونت آمیز نیروهای امنیتی و بازداشت چند تن از شهروندان، در پارک دیگری در این شهر تجمع کرده و با سردادن شعارهایی ضمن اعلام حمایت از مردم خوزستان، خواهان آزادی زندانیان سیاسی شدند.

فعالان مدنی بازداشت شده تا لحظه تنظیم این گزارش تماسی با خانواده خود نداشته و این موضوع باعث افزایش نگرانی در خصوص وضعیت آنان شده است. از تعداد و هویت دیگر شهروندان بازداشت شده در جریان این تجمع اطلاع دقیقی در دست نیست و موضوع کماکان توسط هرانا در حال بررسی است.

فاطمه سپهری و جواد لعل‌ محمدی، از امضا کنندگان درخواست استعفای رهبر، پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت در پرونده خود دارند.

لازم به ذکر است؛ روز شنبه ۹ مردادماه نیز گروهی از هنرمندان و شهروندان به دنبال انتشار یک فراخوان در حمایت از مردم خوزستان و اعتراض به شرایط کشور، در تئاتر شهر تهران دست به تجمع اعتراضی زدند. روز جمعه ۸ مردادماه نیز در تجمعاتی که به دنبال قهرمانی تیم پرسپولیس، از جمله در مناطق مختلف تهران و شهرستان بهارستان استان تهران، شکل گرفت، شماری از شهروندان اقدام به سر دادن شعارهایی علیه سیدعلی خامنه ای، جمهوری اسلامی و در اعتراض به شرایط کنونی کشور کردند. در جریان این تجمعات نیروهای نظامی با ورود به تجمعات مردمی اقدام به ضرب و شتم حاضرین جهت متفرق کردن آنان کرده و شماری از تجمع کنندگان بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید