خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  وضعیت پرابهام چهار تن از بازداشت شدگان اعتراضات در زندان بهبهان

وضعیت پرابهام چهار تن از بازداشت شدگان اعتراضات در زندان بهبهان

خبرگزاری هرانا – در حالی که روز گذشته به صورت شفاهی به دوتن از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر در بهبهان گفته شده بود که تا پایان روز آزاد خواهند شد، تاکنون تغییری در وضعیت این افراد صورت نگرفته و کماکان در انتظار فراخوانده شدن جهت طی پروسه آزادی در زندان بهبهان به سر می برند. مهدی مصباح، بهمن طیبی، آرمین کیانی و عظیم حسنی از جمله بازداشت شدگان اعتراضات روزهای اخیر در بهبهان هستند. این شهروندان در زمان بازداشت توسط نیروهای امنیتی مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفته اند.

خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، چهار شهروند بازداشت شده در اعتراضات روزهای اخیر بهبهان، علیرغم وعده آزادی کماکان در زندان بهبهان بسر می برند.

در حالی که روز شنبه ۹ مردادماه، به صورت شفاهی از سوی مسئولان زندان به دوتن از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر در بهبهان گفته شده بود که تا پایان روز آزاد خواهند شد، تاکنون تغییری در وضعیت این افراد صورت نگرفته و کماکان در انتظار فراخوانده شدن جهت طی پروسه آزادی به سر می برند. مهدی مصباح، بهمن طیبی، آرمین کیانی و عظیم حسنی از جمله بازداشت شدگان اعتراضات روزهای اخیر در بهبهان هستند.

این شهروندان در زمان بازداشت توسط نیروهای امنیتی مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفته اند. به گفته یک منبع مطلع در پی ضرب و شتم قفسه سینه آقای حسنی دچار شکستگی شده است، با این وجود تاکنون از رسیدگی پزشکی و اعزام به بیمارستان محروم مانده است.

هرانا پیشتر در گزارشی با عنوان “گزارش جمع بندی از هفته دوم اعتراضات خوزستان/ اعتراض در ۴۱ شهر” از احراز هویت ۱۷۱ تن از بازداشت شدگان خبر داده بود.  تجمعات مردمی از شب پنجشنبه ۲۴ تیرماه در استان خوزستان در اعتراض به بی آبی و سوء مدیریت مسئولان، در این استان آغاز شد. این اعتراضات طی دو هفته به دست کم ۴۱ شهر گسترش یافت. بر اساس گزارشات دریافتی علاوه بر ده‌ها کشته و زخمی در جریان این اعتراضات صدها شهروند معترض نیز بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید