خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران, کودکان  >  مرگ و مصدومیت ۲ کارگر از جمله یک کودک-کار در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۲ کارگر از جمله یک کودک-کار در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، یکی از تکنسین های تاسیسات بیمارستان در مراغه دچار مصدومیت شد. همچنین یک کودک کار در نیشابور بر اثز سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰، رئیس اورژانس و مرکز فوریت‌های پزشکی نیشابور از مرگ یک کودک-کار بر اثر سقوط از داربست خبر داد.

مصطفی افشارنیک اظهار کرد: در پی سقوط یک کارگر ۱۷ساله از داربست یک ساختمان ۵ طبقه در خیابان هاشمی‌نژاد نیشابور، آمبولانس پایگاه اورژانس شهری شماره ۶ به محل حادثه اعزام شد.

رئیس اورژانس و مرکز فوریت‌های پزشکی نیشابور ادامه داد: این کارگر به علت شدت جراحات وارده قبل از رسیدن کارشناسان اورژانس ۱۱۵ جان خود را از دست داده بود.

مصدومیت تکنسین تاسیسات بیمارستان در مراغه

به گزارش فارس، روز چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰، رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه از مصدومیت یکی از پرسنل تاسیسات بیمارستان امیرالمومنین در پی آتشسوزی در این مکان، خبر داد.

اصغر تنومند اظهار داشت: حوالی ساعت ۲۱ و ۲۰ دقیقه روز چهارشنبه، یکی از تابلوهای برق هواساز بخش قلب و اورژانس بیمارستان امیرالمومنین دچار آتش‌سوزی شد.

تنومند با بیان اینکه در این حادثه یک نفر از پرسنل تاسیسات دچار برق‌گرفتگی شده است، خاطرنشان کرد: این آتش‌سوزی خسارت جانی نداشته است.

وی اضافه کرد: با تلاش پرسنل تاسیسات تعمیر و بازسازی بخش آسیب‌دیده ادامه دارد و علت دقیق وقوع این حادثه در دست بررسی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید