خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز سه شنبه ۵ مرداد، شماری از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه برای پانزدهمین روز متوالی در محوطه این شرکت، گروهی از کارگران شهرداری شهر رودبار در استان گیلان در محوطه ساختمان موتوری شهرداری این شهر، شماری از دامداران شهرهای یزد و اصفهان در مقابل ساختمان استانداری این شهرها، تعدادی از کارگران جایگاه‌های تعطیل شده سی‌ان‌جی‌ ارومیه در مقابل ساختمان شهرداری این شهر و شماری از مردم شهر آبدانان در استان ایلام در مقابل ساختمان اداره برق این شهرستان، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همزمان جمعی از بازنشستگان در تهران و کرج در حمایت از اعتراضات مردم خوزستان دست به تجمع زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران،‌ امروز سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰، کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، برای پانزدهمین روز متوالی دست به اعتصاب زده و در محوطه این شرکت تجمع کردند.

کارگران هفت تپه اهم مطالبات خود را پرداخت حقوق معوقه، بازگشت به کار همکاران اخراجی، واکسیناسیون کارگران و تعیین تکلیف وضعیت شرکت پس از اعلام لغو واگذاری، عنوان کردند.

تجمع کارگران شهرداری شهر رودبار

به گزارش ایلنا، امروز سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰، گروهی از کارگران شهرداری شهر رودبار در استان گیلان، دست از کار کشیده و در محوطه ساختمان موتوری شهرداری این شهر تجمع کردند.

این کارگران که در چهار تا پنج ماه گذشته دستمزد و حق بیمه آن‌ها کامل پرداخت نشده است، گفتند: چندین سال است مطالبات مزدی و بیمه‌ای معوقه داریم. در حال حاضر نیز جدا از دستمزد، بیمه ما کارگران به صورت کامل به تامین اجتماعی پرداخت نمی‌شود.

این کارگران اظهار داشتند: حداقل حقوق دریافتی کفاف زندگی ما را نمی‌دهد با این وجود بسیاری از مزایای مزدی کارگران خدماتی و فضای سبز همانند اضافه‌کاری‌ها و تعطیل‌کاری‌ها پرداخت نمی‌شود.

تجمع دامداران یزد و اصفهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران،‌ امروز سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰، شماری از دامداران یزد در اعتراض به کمبود نهاده دامی، گرانی علوفه، بالا رفتن هزینه‌های تولید و پایین بودن قیمت شیر و گوشت در مقابل ساختمان استانداری این شهر تجمع کردند.

روز گذشته نیز شماری از کشاورزان و دامداران اصفهان در مقابل ساختمان استانداری در این شهر تجمع کردند.

تجمع کارگران جایگاه‌های سی‌ان‌جی‌ ارومیه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران،‌ امروز سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰، تعدادی از کارگران جایگاه‌های تعطیل شده سی‌ان‌جی‌ ارومیه مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به اخراج و بیکاری‌شان صورت گرفته است.

تجمع شهروندان آبدانان

به گزارش رصد بلوچستان، روز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰، شماری از مردم شهر آبدانان در استان ایلام، در مقابل ساختمان اداره برق این شهرستان تجمع اعتراضی برپا کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این شهروندان در اعتراض به قطعی‌های مکرر آب و برق صورت گرفته است.

تجمع بازنشستگان در تهران و کرج

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران،‌ امروز سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰، جمعی از بازنشستگان در تهران و کرج در حمایت از اعتراضات مردم خوزستان دست به تجمع زدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید