خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  ادامه اعتراضات مردمی در ایران؛ تجمع و راهپیمایی اعتراضی در تهران و کرج

ادامه اعتراضات مردمی در ایران؛ تجمع و راهپیمایی اعتراضی در تهران و کرج

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۴ مردادماه، شماری از شهروندان در تهران و کرج ضمن راهپیمایی و برگزاری تجمع اعتراضی اقدام به سر دادن شعار کردند. تجمع این شهروندان در اولین روز پس از تعطیلی یک هفته‌ای پایتخت استان تهران و البرز صورت گرفته است. معاون امنیتی استانداری تهران خبر از عادی شدن شرایط داده و استاندار نیز وعده شناسایی محرکان برگزاری این تجمع اعتراضی را داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰، شماری از شهروندان در تهران و کرج با برگزاری تجمع اعتراضی و راهپیمایی به شرایط فعلی کشور اعتراض کردند.

در جریان این تجمع‌ها که در اولین روز پس از تعطیلی یک هفته‌ای استان های تهران و البرز صورت گرفته است، معترضان شعارهایی از جمله “از کرج تا خوزستان، اتحاد، اتحاد”، “مرگ بر دیکتاتور”، “خامنه‌ای حیا کن، مملکتو رها کن”، “ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد”، “توپ، تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه”، “نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم، “ایرانی با غیرت، حمایت، حمایت” و “نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران” سر داده‌اند.

تجمع شهروندانی تهرانی با حضور گسترده نیروی انتظامی و تلاش برای متفرق کردن مردم مواجه شده بود.

یک منبع مطلع در خصوص تجمع اعتراضی تهران به هرانا گفت: «ابتدا تجمعی در خیابان جمهوری تهران با شعارهای ضد حکومت آغاز شد. سپس در پاساژ علاالدین نیز پس از قطعی برق عده‌ای شروع به شعار دادن کردند.»

با این حال، حمیدرضا گودرزی، معاون امنیتی استانداری تهران اعتراضات را تنها به قطعی برق پاساژ علاالدین نسبت داده و اظهار داشت: «این تجمع به دلیل قطع برق پاساژ برگزار شد، البته دلیل قطع برق مشخص نبوده و در حال بررسی است. پس از قطع شدن برق پاساژ، تجمع بین ساعت ۱۱:۴۵ تا ۱۲:۴۵ شکل می گیرد و پس از آن به پایان می رسد و اکنون تجمعی وجود نداشته و شرایط عادی است.»

علیرغم انتشار ویدئوهایی از راهپیماتی و تجمع اعتراضی صدها تن از شهروندان تهرانی، خبرگزاری فارس، رسانه نزدیک به اطلاعات سپاه، با انتشار ویدئوی کوتاهی از این تجمعات، تعداد حاضرین را تنها حدود ۵۰ نفر از کسبه پاساژ علاالدین و دلیل آن را تنها اعتراض به قطعی برق ۲ ساعته عنوان کرده است.

انوشیروان محسنی‌بندپی، استاندار تهران نیز گفت که نیروی انتظامی در پی شناسایی محرکان این تجمع اعتراضی است.

از شب پنجشنبه ۲۴ تیرماه تجمعات مردمی در اعتراض به بی آبی و سوء مدیریت مسئولان، در استان خوزستان آغاز و به بیش از ۳۰ شهر کشیده شد. روز شنبه ۲ مردادماه نیز شماری از شهروندان تبریز با برگزاری اعتراضات خیابانی و راهپیمایی، حمایت خود از اعتراضات خوزستان را نشان دادند. در جریان اعتراضات شهر تبریز نیز تعدادی از شهروندان بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید