خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  سیامک کوشی و محمد محمودی با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند

سیامک کوشی و محمد محمودی با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – سیامک کوشی و محمد محمودی شهروندان بازداشتی اهل تبریز، امروز دوشنبه ۴ مردادماه، با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شدند. همچنین اولدوز قاسمی شهروند بازداشتی ساکن تبریز، امروز به زندان این شهر منتقل شد. این شهروندان در تاریخ ۲ مردادماه به صورت جداگانه، توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰، سیامک کوشی و محمد محمودی شهروندان بازداشتی اهل تبریز، تا پایان مراحل دادرسی و به صورت موقت از زندان تبریز آزاد شدند.

آزادی سیامک کوشی و محمد محمودی به ترتیب با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ و ۳۰ میلیون تومانی صورت گرفته است.

همچنین اولدوز قاسمی شهروند بازداشتی ساکن تبریز، امروز دوشنبه ۴ مردادماه به زندان این شهر منتقل شد.

به گفته یک منبع مطلع؛ از سوی شعبه ۱۶ بازپرسی عمومی و انقلاب شهرستان تبریز برای آزادی موقت وی تا پایان مراحل دادرسی قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی تعیین شده است.

سیامک کوشی و اولدوز قاسمی در تاریخ ۲ مردادماه توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت شدند. محمد محمودی نیز در همان روز در جریان تجمعات اعتراضی شهروندان تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان، بازداشت شده و روز یکشنبه ۳ مردادماه، طی یک تماس تلفنی با خانواده‌اش از انتقال خود به زندان تبریز خبر داده بود.

روز شنبه ۲ مردادماه شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی و سوء مدیریت مسئولان که از شب پنجشنبه ۲۴ تیرماه آغاز شده است، دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند. در جریان تجمعات اعتراضی شهروندان تبریز دستکم سه شهروند بازداشت شدند. طی روزهای اخیر و امروز نیز شاهین برزگر، امیر ستاری، وحید ابهری، مجتبی عبدلی‌، محمد مردی، یوسف سلحشور، نادر صادقیان و پرویز سیابی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. گفته می شود بازداشت برخی از این شهروندان نیز در ارتباط با تجمع اعتراضی روز شنبه ۲ مرداد صورت گرفته است.

لازم به ذکر است سیامک کوشی، محمد محمودی و اولدوز قاسمی پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت و یا محکومیت داشته‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید