خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  بازداشت سیامک کوشی توسط نیروهای امنیتی در تبریز

بازداشت سیامک کوشی توسط نیروهای امنیتی در تبریز

خبرگزاری هرانا – سیامک کوشی فعال ترک (آذربایجانی)، روز شنبه ۲ مردادماه، توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰، سیامک کوشی فعال ترک (آذربایجانی)، توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گفته یک منبع مطلع آقای کوشی عصر روز گذشته توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و پس از ساعاتی بازجویی آزاد شده بود. وی پس از آن مجددا توسط ماموران اداره اطلاعات سپاه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت، اتهامات مطروحه و محل نگهداری این شهروند اطلاعی در دسترس نیست.

روز شنبه ۲ مردادماه شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی  و سوء مدیریت مسئولان که از شب پنجشنبه ۲۴ تیرماه آغاز شده است، دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند. در جریان تجمعات اعتراضی شهروندان تبریز دستکم سه شهروند به نام های محمد محمودی، داود رحیمی و صمد لادوندی‌ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. طی روزهای اخیر نیز اولدوز قاسمی، شاهین برزگر، امیر ستاری، وحید ابهری، مجتبی عبدلی‌ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند. گفته می شود بازداشت برخی از این شهروندان نیز در ارتباط با تجمع اعتراضی روز گذشته صورت گرفته است.

سیامک کوشی پیش از این نیز سابقه بازداشت در پرونده خود دارد. وی پیشتر مهرماه سال گذشته در جریان اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف استان‌های آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین در واکنش به تحولات منطقه، بازداشت و در آبان ماه طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی به بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز احضار شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید