خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  دو شهروند توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت شدند

دو شهروند توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – اولدوز قاسمی و صمد لادوندی‌ شهروندان ساکن تبریز، امروز شنبه ۲ مردادماه، توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰، اولدوز قاسمی و صمد لادوندی‌ شهروندان ساکن تبریز توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت شد.

به گفته یک منبع مطلع آقای لادوندی که در جریان اعتراضات‌ خیابانی‌ امروز در شهر تبریز‌ بازداشت شده، حدودا ۳۰ ساله و ساکن شهرستان تبریز است.

الدوز قاسمی، پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت در پرونده خود دارد. وی در تاریخ ۴ خردادماه ۹۷ در مراسم دوازدهمین سالگرد کشته شدگان اعتراضات خونین خرداد ۸۵ در گلزار شهدای شهرستان نقده توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از گذشت چند روز با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

دادگاه بدوی رسیدگی به اتهامات این شهروند در تاریخ ۱۸ فروردین ماه ۹۸ در شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو نقده به ریاست قاضی کیومرثی برگزار و حکم برائت وی در تاریخ ۲۵ فروردین ماه به او ابلاغ شده بود. این حکم نهایتا عینا به تایید دادگاه تجدیدنظر رسید. گفتنی است این پرونده پیشتر نیز توسط بازپرس پرونده مختومه اعلام و با فشار دستگاه‌های امنیتی مجددا توسط دادستان شهرستان نقده گشوده شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید