خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  اکبر نعیمی جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد

اکبر نعیمی جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – اکبر نعیمی، فعال ترک (آذربایجانی) طی یک تماس تلفنی با خانواد خود از انتقالش به زندان اوین جهت تحمل دوران محکومیتش خبر داده است. وی روز دوشنبه ۲۸ تیرماه توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اکبر نعیمی، فعال ترک (آذربایجانی) طی یک تماس تلفنی با خانواد خود از انتقالش به زندان اوین جهت تحمل حبس خبر داده است.

او روز دوشنبه ۲۸ تیرماه توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت شده بود.

آقای نعیمی در تاریخ ۲ بهمن‌ماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود واقع در بخش تعمیرات هواپیمایی هما در تهران بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

این شهروند مدتی بعد توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات “عضویت در گروه غیرقانونی” به ۵ سال حبس، به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” به ۴ سال زندان و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی به نفع گروه‌های مخالف نظام جمهوری اسلامی” به ۸ ماه حبس، مجموعا  ۹ سال و ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد. آقای نعیمی همچنین من باب مجازات تکمیلی به ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، منع عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی و تهیه پژوهش نامه‌ای در نود صفحه با موضوع سیاست استعماری تفرقه افکنی به وسیله ترویج قومیت‌گرایی و ضرورت عقلی و شرعی وحدت امت اسلامی به صورت دستنویس تالیف، (ملزم به ارائه مرجع در هر دو صفحه به کتب دارای مجوز از وزرات ارشاد “اسلام و ملیت و قومیت از دیدگاه امام – قومیت و قوم گرایی در ایران”) محکوم شد.

این حکم نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال زندان برای وی قابل اجرا است.

اکبر نعیمی، ۳۹ ساله، اهل شهرستان خوی واقع در استان آذربایجان غربی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید