خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  سالار طاهرافشار با پابند الکترونیکی از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد

سالار طاهرافشار با پابند الکترونیکی از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۲۸ تیرماه، سالار طاهرافشار، فعال ترک (آذربایجانی)، با پابند الکترونیکی از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد. آقای طاهر افشار باقیمانده محکومیت خود را در مرخصی و با محدودیت تردد در خارج از زندان سپری خواهد کرد. او در تاریخ ۳۰ فروردین ماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری خود بازداشت و جهت تحمل محکومیت یک ساله به زندان ارومیه منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰، سالار طاهرافشار، فعال ترک (آذربایجانی)، با پابند الکترونیکی از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد.

آقای طاهر افشار باقیمانده حبس خود را در مرخصی و با محدودیت تردد در خارج از زندان سپری خواهد کرد.

وی پیشتر در تاریخ ۷ تیرماه، از زندان ارومیه به مرخصی کوتاه مدت اعزام و در تاریخ ۱۲ تیرماه، با پایان ایام مرخصی به زندان ارومیه بازگشت.

سالار طاهر افشار در تاریخ ۲۶ تیرماه سال گذشته در جریان تجمعی اعتراضی در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه در ارومیه بازداشت و نهایتا در تاریخ ۳۱ تیرماه ۹۹ با تودیع قرار ۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

آقای طاهر افشار مجددا در تاریخ ۱۰ مهرماه ۹۹ در ادامه اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف استان‌های آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین در واکنش به تحولات اخیر در منطقه، در ارومیه بازداشت و در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۹ با تودیع قرار آزاد شد. جلسه بازپرسی رسیدگی به اتهامات وی به همراه ۹ تن دیگر پیشتر در آذرماه سال گذشته در شعبه ۸ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه برگزار شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سالار طاهرافشار در تاریخ ۲۴ آذرماه ۹۹ در این شعبه برگزار و از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه ها و دستجات با هدف برهم زدن امنیت کشور” به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد. وی نهایتا توسط شعبه ۱۳ دادگاه های تجدید نظر استان آذربایجان غربی به ریاست قاضی علیپور و رجبی، از اتهام عضویت در گروه ها و دستجات با هدف برهم زدن امنیت کشور تبرئه و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

سالار طاهرافشار، در تاریخ ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری خود بازداشت و جهت تحمل محکومیت یک ساله به زندان ارومیه منتقل شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید