خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از ابتلای زندانیان محبوس در بند زنان زندان اوین به ویروس کرونا/ معاون زندان گفت؛ بیرون هم مردم دارند می‌میرند، شما هم بمیرید

گزارشی از ابتلای زندانیان محبوس در بند زنان زندان اوین به ویروس کرونا/ معاون زندان گفت؛ بیرون هم مردم دارند می‌میرند، شما هم بمیرید

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۲۶ تیرماه، صدرا عبداللهی همسر عالیه مطلب زاده، عکاس و فعال حقوق زنان محبوس در بند زنان زندان اوین، با انتشار فایل صوتی از همسر خود از شیوع ویروس کرونا در این بند و عدم رسیدگی پزشکی به زندانیان بیمار خبر داد. به گفته خانم مطلب زاده در پی شیوع ویروس کرونا در زندان اوین دستکم سه زندانی از جمله سپیده کاشانی به قرنطینه منتقل شده اند. گفته می شود در روی آن ها قفل شده و محروم از رسیدگی پزشکی به حال خود رها شده اند. همچنین حال سه تن از زندانیان از جمله آرزو قاسمی و زهرا جمالی وخیم بوده و برخی از زندانیان از جمله مژگان کاووسی دارای علائم ویروس کرونا هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰، صدرا عبداللهی همسر عالیه مطلب زاده، عکاس و فعال حقوق زنان محبوس در بند زنان زندان اوین، با انتشار فایل صوتی از همسر خود از شیوع ویروس کرونا در این بند و عدم رسیدگی پزشکی به زندانیان بیمار خبر داد.

در پی شیوع ویروس کرونا در زندان اوین دستکم سه زندانی از جمله سپیده کاشانی به قرنطینه منتقل شده اند. گفته می شود طی ۴ روز اخیر در روی آن ها قفل شده و محروم از رسیدگی پزشکی به حال خود رها شده اند. همچنین حال سه تن از زندانیان از جمله آرزو قاسمی و زهرا جمالی وخیم بوده و برخی از زندانیان از جمله مژگان کاووسی دارای علائم ویروس کرونا هستند. این درحالیست که به گفته خانم مطلب زاده بهداری زندان به تزریق سرم بسنده می کند.

خانم مطلب زاده در این فایل صوتی گفت: “معاون زندان آمد، گفتم فقط انگار اینجا همه را ریخته‌اید و درها را بسته‌اید تا همه بمیرند. خیلی راحت گفت خانم بیرون هم همین است، بیرون هم مردم دارند می‌میرند، فرقی ندارد، شما هم بمیرید”.

وی در ادامه یا اشاره به شرایط نامناسب و غیر بهداشتی بند عنوان کرده است؛ در پی شیوع ویروس کرونا در بند هرج و مرج ایجاد شده و نظافت انجام نمی شود. نگرانی ها از افزایش آمار ابتلا در این بند در کنار عدم رسیدگی پزشکی موجب بهم ریختن وضعیت روحی و روانی زندانیان شده است.

به گفته وی زندانیان از دسترسی به تماس با خانواده محروم مانده و بی خبری از شرایط آن ها موجب نگرانی خانواده این زندانیان شده است.

گفتنی است در ابتدای این فایل صوتی صدای فریاد و گریه های راحله احمدی به گوش می رسد که در پی فوت مادرش از اعزام به مرخصی محروم مانده است. راحله احمدی، فعال مدنی به دنبال عدم موافقت مسئولان با مرخصی جهت شرکت در مراسم خاکسپاری، دچار فشار عصبی و در نتیجه آن، تشدید درد ناشی از دیسک کمر شده است.

هرانا پیشتر طی گزارشی از مثبت اعلام شدن تست کرونای زینب همرنگ سید بگلو معلم بازنشسته و سپیده کاشانی فعال محیط زیست محبوس در زندان اوین، خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید