خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  بی توجهی کارفرمایان به ایمنی محیط کار؛ مرگ یک کارگر سیمبان در مشهد

بی توجهی کارفرمایان به ایمنی محیط کار؛ مرگ یک کارگر سیمبان در مشهد

خبرگزاری هرانا – فعالان کارگری اداره برق مشهد از مرگ یک سیمبان شاغل در شرکت توزیع برق این شهر به دلیل برق گرفتگی خبر داده و گفتند که افزایش تعداد شیفت‌های کاری باعث خستگی زیاد و پایین آمدن ایمنی در انجام کار سیمبانان شده و زمانی که کارگران این موضوع را به کارفرما مطرح میکنند، به سستی در انجام کار و امور محوله متهم شده و به این بهانه تهدید به اخراج می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یکی از کارگران «سیمبان» شرکت توزیع برق مشهد در استان خراسان رضوی، به نام «علیرضا سیار» حین انجام در یکی از پست‌های برق فشار قوی اثر برق گرفتگی دچار حادثه شد و جان باخت.

فعالان کارگری اداره برق مشهد می‌گویند: افزایش تعداد شیفت‌های کاری و ماموریت‌ها به خصوص در سال جاری که مشکل کمبود نیروی برق و قطعی بسیار وجود دارد، این عامل باعث خستگی زیاد و پایین آمدن ایمنی و دقت در انجام کار سیمبانان می‌شود.

او اضافه کرد: کارگران سیمبانی که از این موضوع به کارفرمای شرکت پیمانکاری شکایت می‌کنند، به سستی در انجام کار و امور محوله متهم شده و به این بهانه تهدید به اخراج یا تنبیه و بیکار می‌شوند.

به گفته وی؛ طی ۲۰ سال گذشته تعداد زیادی از سیمبانان در سراسر ایران طی حوادث مرگبار جان باختند. باید تاکید کرد که خیلی از این حوادث در مناطق دورافتاده رخ می‌دهد که به علت منفعت‌طلبی پیمانکاران به گوش رسانه‌ها نمی‌رسند و قطعاً تعداد واقعی بیش از این رقم خواهد بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید