خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  در سایه فقدان راه دسترسی مناسب؛ مصدومیت یک شهروند در چابهار به علت حمله گاندو

در سایه فقدان راه دسترسی مناسب؛ مصدومیت یک شهروند در چابهار به علت حمله گاندو

خبرگزاری هرانا – روز جمعه ۲۵ تیرماه، یکی از اهالی روستای کهنانیکش از توابع شهرستان چابهار، به علت حمله تمساح از ناحیه دست چپ دچار مصدومیت شد. این شهروند توسط اورژانس به بیمارستان امام علی چابهار منتقل شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته است. فقدان راه و جاده مناسب در این روستا، علت اصلی وقوع این حادثه عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جامعه ۲۴، روز جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰، یک شهروند در روستای کهنانیکش از توابع شهرستان چابهار، به علت حمله تمساح از ناحیه دست چپ دچار مصدومیت شد.

در این گزارش، هویت این شهروند عبدالصمد پزاوه، ۲۴ ساله و اهل روستای کهنانیکش عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، این حادثه روز جمعه ساعت ۱۴ در حالی اتفاق افتاده است که آقای پزاوه پس از خرید وسائل روزانه به علت عدم وجود جاده و راه مناسب ناچار به عبور از مسیر رودخانه بوده است.

این شهروند پس از مراجعه به درمانگاه دهستان درگس توسط اورژانس به بیمارستان امام علی شهرستان چابهار منتقل شده و توسط تیم پزشکی تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

دهیار روستای کهنانیکش درباره این حادثه گفت: روستای ما جاده ندارد و مسیر رفت و آمدی هم که قبلا وجود داشت به دلیل بارندگی خراب شده است. مردم ما ناچارند برای رفت و آمد از مسیر رودخانه عبور کنند. همچنین جاده ای هم برای عبور خودرو در این روستا وجود ندارد.

عبدالرحیم دلوش‌زه افزود: با وجود اینکه گاندو این جوان را مصدوم کرده است، اما باز هم می‌بینم که مردم کنار رودخانه می‌روند. آنها می‌گویند ما آب نداریم چه کار کنیم؟ حقیقت آن است که مردم با وجود چنین خطراتی در شرایط نبود آب و نبود جاده چاره‌ای جز حضور در کنار یا داخل رودخانه ندارند.

رودخانه مذکور باهوکلات نام دارد و نزدیک روستای کهنانیکش است. همچنین یک بانک کشاورزی نیز در کنار این رودخانه واقع شده است و مردم برای رسیدگی به امورات خود چاره‌ای جز عبور از این مسیر ندارند.

گفتنی‌ست حاشیه رودخانه باهوکلات که منطقه وسیعی را شامل می‌شود منطقه حفاظت شده گاندو (تمساح پوزه کوتاه) در نظر گرفته شده است. همچنین به علت نبود آب در منطقه مردم به ناچار به رودخانه می‌روند که در سالهای اخیر چندین نفر در مسیر رودخانه ها توسط گاندو مصدوم و قطع عضو شده‌اند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید