خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن یک کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی پیرانشهر

زخمی شدن یک کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی پیرانشهر

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه، در پی تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی شهرستان پیرانشهر، یک کولبر زخمی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه ۱۴۰۰، در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مناطق مرزی ماشکان از توابع شهرستان پیرانشهر، یک کولبر زخمی شد.

هویت کولبر زخمی شده موسی زیباپور اهل شهرستان پیرانشهر عنوان شده است.

در این گزارش آمده است، این کولبر که بدون اخطار قبلی هدف شلیک نیروهای نظامی قرار گرفته، جهت مداوا به یکی از مراکز درمانی در پیرانشهر منتقل شده است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران؛ ویژه سال ۲۰۲۰ به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۳۶ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۹ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که ۹ کولبر دیگر نیز به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی مانند سرمازدگی و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شدند که از این تعداد ۴ کولبر زخمی شدند و ۵ کولبر جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید