خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت؛ مولود صفایی به زندان قرچک ورامین منتقل شد

تداوم بازداشت؛ مولود صفایی به زندان قرچک ورامین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – مولود صفایی شهروند بازداشتی ساکن تهران، طی روزهای اخیر از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان قرچک ورامین منتقل شد. خانم صفایی در تاریخ ۲۶ خردادماه توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مولود صفایی شهروند بازداشتی ساکن تهران، طی روزهای اخیر به زندان قرچک ورامین منتقل شده است.

خانواده این شهروند امروز دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰، در مراجعه به زندان اوین جهت تودیع قرار وثیقه، از انتقال خانم صفایی به زندان قرچک ورامین مطلع شده اند.

مولود صفایی در تاریخ ۲۶ خردادماه توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. ماموران در زمان بازداشت خانم صفایی اقدام به بازرسی منزل وی کرده و شماری از لوازم شخصی، از جمله تلفن همراه او و همچنین تلفن همراه پسرش را بردند. همزمان محمدمسعود معینی، متهم سیاسی و خواهرزاده مولود صفایی نیز در منزل خود در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

مولود صفایی، ۶۱ ساله و خواهر زهرا صفایی، زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک وارمین است. مولود صفایی پیشتر نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز خود را داشته است. وی پیشتر در پی شرکت در مراسم ختم علی صارمی، جعفر کاظمی و محسن دگمه‌چی بازداشت و  مدت ۳ ماه را در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به ۲۰۹ زندان اوین سپری کرد. وی نهایتا در سال ۹۱ توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابولقاسم صلواتی به ۵ سال حبس تعزیری و ۵ سال اقامت اجباری در سمنان محکوم شد. پدر خانم صفایی معروف به “حاجی صفایی” یکی از بازاریان سرشناس تهران بوده که در سال ۶۰ به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین خلق اعدام شد. همسر وی، ابراهیم سعیدی که کارمند مخابرات بود نیز در سال ۱۳۶۳ اعدام شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید