خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰, 2nd of August 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ ساعت ۲۱:۵۰:۴۴

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۱۹ تیر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو کارگر در شهرهای پلدختر و زرقان به صورت جداگانه جان باخته و مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، یک کارگر در مغازه پنچرگیری حین استفاده از دستگاه پمپ باد بر اثر انفجار، مصدوم شد.

دهیار “دمرود علیا” روستایی از توابع بخش معمولان شهرستان پل‌دختر گفت: ۲ نفر بر اثر انفجار دستگاه پمپ باد یک واحد پنچرگیری در این روستا مجروح شدند.

حسین شاکرمی اظهار کرد: یک دستگاه پمپ باد در مغازه پنچرگیری به علت نقص در عقربه های آمپر بیش از حد بادگیری و منفجر شد که منجر به تخریب مغازه گردید.

وی افزود: بر اثر این انفجار محمد مهدی پور ۳۹ ساله صاحب مغازه دچار ۴۰ درصد سوختگی و عارف ویس کرمی ۴۴ ساله نیز که برای بادگیری لاستیک خودروی خود در محل حادثه حضور داشت، به شدت از ناحیه چشم مجروح شد.

وی افزود: نیروهای امدادی شامل آتش نشانی، اورژانس ۱۱۵ و انتظامی بلافاصله با حضور در محل، برای کمک وارد عمل شده و مصدومان را به بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد منتقل شدند.

مرگ یک کارگر در زرقان

به گزارش رکنا، یک کارگر بر اثر سقوط از تراس طبقه چهارم منزل مسکونی جان خود را از دست داد.

فرمانده انتظامی زرقان اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک مورد حادثه منجر به فوت در مسکن مهر “لپویی”، بلافاصله ماموران انتظامی کلانتری ۲۵ به همراه نیروهای امدادی به محل اعزام شدند.

بیژن بارسالاری افزود: با حضور ماموران در محل و در بررسی‌های اولیه مشخص شد مردی ۴۷ ساله حین تعمیر و سرویس کولر در تراس طبقه چهارم منزل مسکونی به دلایل نامعلوم به پائین سقوط و فوت کرده است.

فرمانده انتظامی “زرقان” با بیان اینکه جسد متوفی توسط نیروهای امدادی برای اقدامات بعدی به پزشکی قانونی انتقال داده شد، تصریح کرد: رعایت اصول ایمنی در کارها تا حد زیادی از وقوع حوادث تلخ و جبران ناپذیر پیشگیری می‌کند که امید است شهروندان رعایت آن را مقدم بر کارها بدانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید