خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  ارجاع پرونده آنامحمد بیات، روزنامه نگار به دادگاه انقلاب گنبدکاووس

ارجاع پرونده آنامحمد بیات، روزنامه نگار به دادگاه انقلاب گنبدکاووس

خبرگزاری هرانا – آنامحمد بیات، روزنامه نگار، در رابطه با انتشار یک کاریکاتور، با اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» روبرو و پرونده وی به دادگاه انقلاب گنبدکاووس ارجاع شد. آقای بیات پیشتر در شعبه ۵ دادسرای عمومی و انقلاب این شهر مورد تفهیم اتهام قرار گرفته و با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پرونده آنامحمد بیات، روزنامه نگار به دادگاه انقلاب گنبدکاووس ارجاع داده شد.

به گفته احمد مرادپور وکیل مدافع این خبرنگار، اتهام وی “اقدام علیه امنیت ملی” عنوان شده و دادگستری گنبدکاووس پس از بررسی های لازم با اعلام عدم صلاحیت دادگاه کیفری ۲، پرونده او را به دادگاه انقلاب این شهرستان ارجاع داده است.

یک منبع مطلع در خصوص اتهام مطروحه علیه آقای بیات به گزارشگر هرانا گفت: اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» در خصوص انتشار یک کاریکاتور از ملانصرالدین علیه این خبرنگار تفهیم شده است.

آقای بیات پیشتر در شعبه ۵ دادسرای عمومی و انقلاب گنبد مورد تفهیم اتهام قرار گرفته و با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود.

گفتنی است روز چهارشنبه ۲ تیرماه، امان محمد خوجملی، دیگر روزنامه نگار این شهر نیز، با حکم دادگاه شهرستان گنبدکاووس بازداشت و روز دوشنبه ۱۴ تیر، با تودیع قرار وثیقه از زندان گنبدکاووس آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید